Firefox 8 beta z rozszerzoną obsługą Twittera

Firefox 8 beta z rozszerzoną obsługą Twittera

30.09.2011 11:42

Zgodnie z zapowiedziami Mozilla udostępniła pierwszą betę Firefoksa 8. Wśród nowości pojawiła się między innymi możliwość wyszukiwania w Twitterze i rozbudowana kontrola nad kartami.

Jednego nie można odmówić Mozilli - programiści fundacji nie próżnują. Krótko po wydaniu stabilnego Firefoksa 7 ukazuje się pierwsza beta kolejnego wydania. Wszystko za sprawą skróconego 6-tygodniowego cyklu wydawniczego. Co znalazło się w pierwszej becie Firefoksa 8? Przede wszystkim w pasku wyszukiwania oprócz Google, Binga czy Yahoo! znajdziemy także Twittera. W ten sposób można wyszukiwać interesująca nas wiadomości w popularnej usłudze społecznościowej. Kolejne zmiany dotyczą obsługi kart w przeglądarce. Pojawiła się możliwość przywracania kart na żądanie - na razie tylko dla systemów Windows i Mac OS X.

Poza tym poszerzono kontrolę nad dodatkami. Firefox automatycznie będzie wykrywać, czy zainstalowane rozszerzenia są kompatybilne z najnowszą wersją przeglądarki. O zgodności dodatków poinformuje użytkownika. Szerzej na temat nowej polityki Mozilli w sprawie dodatków pisaliśmy wcześniej. W becie Firefoksa 8 wprowadzono poza tym animacje kart, które mają ułatwić zarządzanie nimi, aktualizację WebSockets i elementów HTML5 (np. HTML5 Native Right Click Menu). Warto też wspomnieć o wprowadzeniu CORS dla tekstur WebGL. Więcej szczegółów na temat najnowszych zmian w Firefoksie dostępnych jest na stronach producenta.

Mozilla zaktualizowała również betę Firefoksa dla Androida. Tutaj również pojawiło się wyszukiwanie w Twitterze. Poza tym udostępniono obsługę głównego hasła (Master Password Support). Za jego pomocą możemy chronić przechowywane w przeglądarce hasła i loginy. Kolejna nowość to możliwość dodawania ulubionych stron do ekranu głównego Androida i - co za tym idzie - łatwe otwieranie witryn w przeglądarce.

Firefoksa 8 beta można pobrać z naszego portalu dla systemów Windows, Linux i Mac OS X.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)