Firefox dla Androida zoptymalizowany dla tabletów

Firefox dla Androida zoptymalizowany dla tabletów

17.08.2011 11:33, aktualizacja: 17.08.2011 12:11

Wydaniu wersji 6 przeglądarki Firefox towarzyszyła premiera szóstej wersji przeglądarki dla Androida. Miłym zaskoczeniem jest fakt, że mobilny Firefox 6 doskonale sprawdza się również na tabletach.

Bardzo dobra optymalizacja czcionek i przycisków również dla tabletowych wyświetlaczy to najciekawsza, ale nie jedyna zmiana w tej wersji. Po uruchomieniu Firefox 6 na Androidzie pozwala skonfigurować przeglądarkę, opcje synchronizacji i dodatki. Domyślnie zainstalowane są dodatki do obsługi Amazona, Gmaila, Twittera i Wikipedii, ale to oczywiście nie wszystko, co mamy do wyboru. Strona startowa prezentuje karty otwarte podczas poprzedniej sesji i karty zsynchronizowane z przeglądarkami na innych urządzeniach, oraz proponowane dodatki. Warto zaznaczyć, że lista dodatków również zmienia wygląd zależnie od rozmiaru ekranu.

Najważniejsze jednak, że najnowsza wersja Firefoksa dla Androida jest dużo stabilniejsza i bardziej niezawodna, niż poprzednie wersje, a przy tym wygodna i przyjemna w użytkowaniu z ekranem dotykowym. Na uwagę zasługują również narzędzia deweloperskie. Dzięki API dla gestów dotykowych możliwe jest budowanie aplikacji webowych wykrywających popularne gesty, co z pewnością wzbogaci możliwości tworzenia gier. API IndexDB daje deweloperom dostęp do lokalnej bazy danych, na czym również skorzystają twórcy aplikacji, zwłaszcza tych przeznaczonych do pracy bez połączenia z Internetem.

Najnowsza wersja Firefoksa dla Androida jest już dostępna do pobrania z Android Market.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)