Firefox dostanie edytor PDF‑ów. Można testować w Nightly

Firefox
Firefox
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

17.07.2022 19:45, aktual.: 18.07.2022 11:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mozilla Firefox otrzyma niebawem edytor plików PDF, który już teraz można samodzielnie przetestować w wydaniu Nightly. Choć na tym etapie funkcja jest eksperymentalna i z założenia trudno mówić o stabilności działania, entuzjaści mogą sprawdzić, czy takie rozwiązanie przypadnie im do gustu.

O szczegółach rozwijanego edytora PDF-ów w Firefoksie pisze serwis Techdows. Jak zwrócono uwagę, nowa funkcja działa począwszy od Firefoksa 104 Nightly, po uprzedniej aktywacji wśród dodatkowych opcji. Edytor na tę chwilę pozwala dodawać do dokumentów odręczne rysunki lub dodatkowy tekst, włącznie z wyborem wielkości i koloru czcionki. W praktyce edycja PDF-a przypomina tu więc edycję pliku graficznego.

Jak podaje Techdows, edytor można aktywować po wywołaniu zaawansowanej konfiguracji Firefoksa komendą about:config z poziomu paska adresu. Po zaakceptowaniu komunikatu dotyczącego ryzyka korzystania z eksperymentalnych funkcji przeglądarki, należy odszukać pozycję pdfjs.annotationEditorModezmienić jej wartość 0.

Edytor PDF w Firefoksie Nightly
Edytor PDF w Firefoksie Nightly© dobreprogramy | Oskar Ziomek

Obsługa edytora jest banalna i sprowadza się do korzystania z dodatkowych ikon widocznych na pasku znanym z typowego czytnika PDF-ów z Firefoksa. Narzędzia znajdują się obok skrótów do drukowania, pobierania dokumentu czy trybu prezentacji.

Na razie nie wiadomo, kiedy edytor PDF-ów trafi do stabilnego wydania Firefoksa. Należy pamiętać, że Nightly jest najmniej stabilną wersją z całej gamy - przed opisywaną funkcją jest więc jeszcze debiut m.in. w wydaniu Beta.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (62)