Firefox Focus dostępny w nowej wersji. Nowe funkcje dla użytkowników Androida i iOS-a

Firefox Focus dostępny w nowej wersji. Nowe funkcje dla użytkowników Androida i iOS‑a

Firefox Focus dostępny w nowej wersji. Nowe funkcje dla użytkowników Androida i iOS-a
13.07.2018 07:48, aktualizacja: 15.07.2018 10:28

Mozilla ogłosiła dostępność nowej wersji przeglądarki Firefox Focus. Nie jest to jeszcze zapowiadane przez nas wcześniej wydanie 6.0 wykorzystująca silnik Gecko. Otrzymaliśmy natomiast garść nowych funkcji, które czynią wygodniejszym korzystanie z nietypowej przeglądarki.

Obraz

Nowości trafiły do Focusa zarówno w wersji na Androida, jak i iOS-a. W obu przypadkach dodano możliwość wyszukiwania na stronach konkretnych fraz – w menu głównym pojawiła się pozycja Znajdź na stronie, która zabiera użytkownika do wyszukiwarki. Nieco niżej w menu pojawiła się kolejna nowa funkcja – za pomocą jednego pacnięcia wymusić można wyświetlenie witryny w wersji pulpitowej.

Ważna nowość pojawiła się tylko dla użytkowników Androida – odtąd z wyświetlania stron przez Focusa (Custom Tabs) można także wewnątrz aplikacji. Biorąc uwagę restrykcyjne podejście do przechowywanych przez witryny danych, może to być całkiem przydatne dla użytkowników szczególnie dbających o bezpieczeństwo. Podobnie jak to ma miejsce z najpopularniejszymi przeglądarkami, Focus będzie wykorzystywany do renderowania stron wewnątrz aplikacji z zachowaniem karnacji definiowanej przez aplikację. Z Custom Tabs w Focusie można korzystać po ustawieniu przeglądarki jako domyślnej.

Na wyłączność użytkownikom iOS-a udostępniono natomiast możliwość biometrycznego odblokowywania ekranu. Wystarczy w ustawieniach zaznaczyć opcję Używaj Touch ID do odblokowywania aplikacji, by po przywróceniu aplikacji z tła można było chronić dostęp do niej odciskiem palca.

Obraz

W ostatnim czasie informowaliśmy, że Mozilla planuje małą rewolucję w kwestii mobilnego Firefoksa na przyszły rok. Mogłoby się wydawać, że nieśpiesznie rozwijany Focus będzie jedną z jej ofiar. Nowe funkcje i plany migracji na silnik Gecko pozwalają jednak twierdzić, że akurat ta przeglądarka zostanie oszczędzona. Najnowszą wersję programu znaleźć można w naszym katalogu w wersji na Androida i iOS-a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)