Firefox OS 1.3 wprowadza obsługę WebGL, WebAudio a także sporo innych zmian

Firefox OS 1.3 wprowadza obsługę WebGL, WebAudio a także sporo innych zmian08.05.2014 20:08
Firefox OS 1.3 wprowadza obsługę WebGL, WebAudio a także sporo innych zmian
Redakcja

Właśnie zadebiutowała nowa wersja systemu mobilnego od Mozilli, Firefox OS 1.3. Nowa wersja systemu wprowadza cały szereg zmian, które powinny spodobać się zarówno twórcom aplikacji na platformy mobilne, jak i zwykłym użytkownikom. W Firefox OS zobaczymy bowiem wsparcie dla WebGL, asm.js, a także WebAudio, co powinno pozwolić na tworzenie bardziej zaawansowanych gier. To jednak zdecydowanie nie najważniejsze, co się w nim pojawiło.

What's new in Firefox OS Games

Użytkownicy powinni być zadowoleni także z innych wprowadzonych nowości. Dzięki DSDS i specjalnemu interfejsowi „Menadżera SIM” możliwe jest jednoczesne korzystanie z dwóch kart SIM, konfigurując je osobno dla połączeń głosowych, wiadomości, a także transferu danych. W nowej wersji znajdziemy także kontrolę odtwarzania muzyką z poziomu panelu powiadomień, również na zablokowanym ekranie, a także możliwość słuchania radia za pomocą wbudowanego w urządzenie głośnika. Dobra wiadomość dla fanów zdjęć wykonanych telefonami to obsługa stałego autofocusu i lampy błyskowej, oczywiście tylko w przypadku urządzeń które na to pozwalają. Sama aplikacja Galeria pozwala z kolei na sortowanie zdjęć po miesiącach, a także podglądanie danych takich jak data zapisu, rozmiar i typ.

Zmiany na poziomie systemowym to wyszukiwanie adaptacyjne tj. teraz wyszukiwarka szuka nie tylko w internecie, ale również w sklepie Firefox Marketplace. Sam system dodatkowo grupuje aplikacje na ekranie domowym w zależności od ich kategorii automatycznie, rozpoznając ich typ. Obsługa wiadomości pozwala na wysyłanie MMS na adresy email, a także automatyczną zamianę SMS na MMS w przypadku dodania treści multimedialnych. Dosyć istotna nowość to także dodanie powiadomień o nowej poczcie email i wsparcie dla kont typu POP3. To nie koniec nowości, nowy Firefox OS pozwala również na przesyłanie wielu plików przez Bluetooth za jednym zamachem, wsparcie dla technologii NFC, a także usprawniony streaming dźwięku.

Sporą listę zmian zamykają poprawki wydajności, które powinny zapewnić płynniejsze animacje i szybsze otwieranie aplikacji, a także zwiększone możliwości sieciowe dzięki silnikowi Gecko 28. Firefox OS jest systemem dosyć młodym i dla niektórych osób lista zmian może wywołać co najwyżej uśmiech politowania – przecież takie funkcje inne systemy udostępniają od dawna… Może i tak, ale systemowi mobilnemu Mozilli nie można odmówić niezłego tempa rozwoju. Jego debiut nie był udany, ale to nie oznacza, że sytuacja nie ulegnie zmianie.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)