Firefox OS 1.3 wprowadza obsługę WebGL, WebAudio a także sporo innych zmian

Firefox OS 1.3 wprowadza obsługę WebGL, WebAudio a także sporo innych zmian

Firefox OS 1.3 wprowadza obsługę WebGL, WebAudio a także sporo innych zmian
Redakcja
08.05.2014 20:08, aktualizacja: 09.05.2014 08:44

Właśnie zadebiutowała nowa wersja systemu mobilnego od Mozilli, Firefox OS 1.3. Nowa wersja systemu wprowadza cały szereg zmian, które powinny spodobać się zarówno twórcom aplikacji na platformy mobilne, jak i zwykłym użytkownikom. W Firefox OS zobaczymy bowiem wsparcie dla WebGL, asm.js, a także WebAudio, co powinno pozwolić na tworzenie bardziej zaawansowanych gier. To jednak zdecydowanie nie najważniejsze, co się w nim pojawiło.

What's new in Firefox OS Games

Użytkownicy powinni być zadowoleni także z innych wprowadzonych nowości. Dzięki DSDS i specjalnemu interfejsowi „Menadżera SIM” możliwe jest jednoczesne korzystanie z dwóch kart SIM, konfigurując je osobno dla połączeń głosowych, wiadomości, a także transferu danych. W nowej wersji znajdziemy także kontrolę odtwarzania muzyką z poziomu panelu powiadomień, również na zablokowanym ekranie, a także możliwość słuchania radia za pomocą wbudowanego w urządzenie głośnika. Dobra wiadomość dla fanów zdjęć wykonanych telefonami to obsługa stałego autofocusu i lampy błyskowej, oczywiście tylko w przypadku urządzeń które na to pozwalają. Sama aplikacja Galeria pozwala z kolei na sortowanie zdjęć po miesiącach, a także podglądanie danych takich jak data zapisu, rozmiar i typ.

Zmiany na poziomie systemowym to wyszukiwanie adaptacyjne tj. teraz wyszukiwarka szuka nie tylko w internecie, ale również w sklepie Firefox Marketplace. Sam system dodatkowo grupuje aplikacje na ekranie domowym w zależności od ich kategorii automatycznie, rozpoznając ich typ. Obsługa wiadomości pozwala na wysyłanie MMS na adresy email, a także automatyczną zamianę SMS na MMS w przypadku dodania treści multimedialnych. Dosyć istotna nowość to także dodanie powiadomień o nowej poczcie email i wsparcie dla kont typu POP3. To nie koniec nowości, nowy Firefox OS pozwala również na przesyłanie wielu plików przez Bluetooth za jednym zamachem, wsparcie dla technologii NFC, a także usprawniony streaming dźwięku.

Sporą listę zmian zamykają poprawki wydajności, które powinny zapewnić płynniejsze animacje i szybsze otwieranie aplikacji, a także zwiększone możliwości sieciowe dzięki silnikowi Gecko 28. Firefox OS jest systemem dosyć młodym i dla niektórych osób lista zmian może wywołać co najwyżej uśmiech politowania – przecież takie funkcje inne systemy udostępniają od dawna… Może i tak, ale systemowi mobilnemu Mozilli nie można odmówić niezłego tempa rozwoju. Jego debiut nie był udany, ale to nie oznacza, że sytuacja nie ulegnie zmianie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)