Firefox OS przybędzie do Europy na smartfonach ZTE

Firefox OS przybędzie do Europy na smartfonach ZTE

10.01.2013 15:13, aktualizacja: 10.01.2013 16:39

Obecnie rynek urządzeń mobilnych zdominował Android, ale rośnie mu konkurencja w postaci Firefox OS Mozilli. Cheng Lixin, dyrektor wykonawczy amerykańskiego oddziału ZTE — drugiego na świecie producenta telefonów komórkowych i smartfonów — poinformował, że firma planuje przynajmniej jeden z tych systemów sprowadzić do Europy i już rozmawia z dużym europejskim operatorem na temat dystrybucji. Niestety nazwy operatora nie podał, ale być może chodzi o Deutsche Telekom, który jest na liście pracujących nad systemem.

Obraz

Firefox OS kierowany jest dla urządzeń wyposażonych w nieszczególnie imponujące komponenty, ale za to tanich. Z doświadczenia wiemy, że Android na tych słabszych telefonach nie zawsze działa zadowalająco i są one pomijane przy aktualizacjach przez producentów, może więc Firefox OS będzie lekarstwem na te bolączki. ZTE z pewnością nie zaszkodzi zmniejszenie stopnia, w jakim polega na Androidzie, pozostaje więc czekać na pojawienie się urządzeń u operatorów (pokazane na obrazku jest fikcyjne).

Firefox OS najpierw pojawi się w Ameryce Południowej, gdzie brakuje właśnie tańszych smartfonów. Poza Europą, ma szansę — również za sprawą ZTE — zadebiutować w Stanach Zjednoczonych. To jednak zależy od przyjęcia się systemu w innych krajach i wyników badań rynku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)