Firefox OS wkrótce na tabletach

Firefox OS wkrótce na tabletach

Marcin Wilk
29.05.2013 14:27, aktualizacja: 29.05.2013 15:17

W lutym na targach Mobile World Congress 2013 mogliśmy zobaczyć pierwsze telefony — ZTE Open i Alcatel One Touch Fire z systemem Mozilli. Chwilę później nasza redakcja testowała Firefox OS na hiszpańskim Keonie. Dzisiaj, niespełna cztery miesiące po premierze dowiadujemy się, że na dniach system z czerwoną pandą pojawi się na tabletach.

Obraz

Jak informuje Reuters, nowe urządzenia mobilne z Firefox OS mają powstać w wyniku współpracy Mozilli z tajwańskim Hon Hai Precision Industry Co Ltd., który w naszym regionie znany jest pod nazwą handlową Foxconn. Dla obu stron przedsięwzięcie wydaje się bardzo korzystne. Mozilla potrzebuje sprawdzonego dostawcy, który wie jak robić wysokiej jakości urządzenia, czego potwierdzeniem są produkty Apple. Foxconn natomiast, pozyskując nowego odbiorcę, robi kolejny krok w kierunku zmniejszenia zależności swoich zarobków od giganta z Cupertino. Brzmi nieco abstrakcyjnie, ale w przypadku spadku popytu na produkty z nadgryzionym jabłkiem, kurczy się aż 60% przychodów tajwańskiej firmy, co z pewnością nie sprzyja utrzymaniu rozbudowanej infrastruktury.

Na informacje o tabletach nie trzeba będzie zbyt długo czekać. Oficjalnie mamy się o nich dowiedzieć już 3 czerwca. Na razie nie można nic powiedzieć na temat specyfikacji, cen, czy też dostępności. Wiadomo na pewno, że pierwsze urządzenia z Firefox OS, które wyjdą z fabryk Foxconna, mają mieć podstawową konfigurację, która prawdopodobnie ze względu na cenę będzie dedykowana największej grupie odbiorców. Mozilla zapowiada również, że to dopiero początek i w kolejnych etapach współpracy z Foxconn przewiduje również mocniejszy sprzęt oferujący jeszcze większe możliwości.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)