Firefox – system obsługi stylów z Servo dostępny w kanale Nigthly

Firefox – system obsługi stylów z Servo dostępny w kanale Nigthly

Firefox – system obsługi stylów z Servo dostępny w kanale Nigthly
25.07.2017 17:33

Czyżby po miesiącach spadków popularności, dla Firefoksa nadeszły w końcu lepsze czasy? W ostatnim czasie do przeglądarki wprowadzono mechanizm Quantum Flow, który poskutkował ogromnym przyśpieszeniem podczas przywracania wyjątkowo dużych sesji. Teraz w kanale Nightly można już testować długo oczekiwaną nowość – implementację obsługi stylów z silnika Servo.

Mimo publikowania licznych manifestów, Mozilla w stosunku do swojego oprogramowania nie chce rewolucji. Nie otrzymamy zatem z wydania na wydanie pełnej podmiany silnika Gecko na napisane od zera w autorskim języku Rust Servo. Zamiast tego kolejne elementy będą pojawiały się w stabilnych wydaniach Firefoksa sukcesywnie.

W najnowszej kompilacji Firefoksa Nightly można już włączyć w Gecko obsługę stylów za pomocą nowych mechanizmów opracowanych na potrzeby Servo. Przedsięwzięcie nosi nazwę Stylo (Quantum CSS) i ma zapewniać znaczny wzrost wydajności dzięki równoległemu wczytywaniu stylów. Ma także oferować wyższy poziom bezpieczeństwa.

Obraz

Na Reddicie toczy się dyskusja, w której wielu użytkowników zgłasza odczuwalny wzrost wydajności, nie potwierdzają go jednak na razie nasze testy. Wydajność Stylo można sprawdzić samodzielnie: wystarczy pobrać i zainstalować najnowszą kompilację testową z kanału Nightly, a następnie przejść na stronie about:config i włączyć flagę layout.css.servo.enabled. Nie zapomnijcie podzielić się wrażeniami w komentarzach!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)