Firefox: testujemy nowy mechanizm autouzupełniania formularzy

Strona głównaFirefox: testujemy nowy mechanizm autouzupełniania formularzy
24.05.2017 20:32
Firefox: testujemy nowy mechanizm autouzupełniania formularzy

Przydatna nowość pojawiła się w testowej wersji przeglądarki Firefox w kanale Nightly. Program oferuje nowy mechanizm autouzupełnia pół w formularzach, który może być dla wielu wygodniejszy niż ten wykorzystywany choćby w Chrome. Użytkownik ma bowiem łatwy dostęp do samodzielnego tworzenia kolejnych tożsamości.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W najnowszej kompilacji nocnej, nowe autouzupełnianie formularzy jest domyślnie włączone. Konieczne jest jednak stworzenie profilu lub profilów, dzięki którym uzupełnianie nawet szczegółowych formularzy będzie się odbywało automatycznie. W tym celu konieczne jest przejście w ustawieniach przeglądarki do menu Prywatność i bezpieczeństwo. Tam należy kliknąć przycisk Saved Profiles.

W nowym oknie będziemy mogli wprowadzić takie dane, jak imię, nazwisko, adresy, numer telefonu czy e-mail. Następnie wystarczy zapisać profil i przejść do formularza – w menu dostępny jest nawet link do testowego. Po kliknięciu pola, wyświetli się lista z propozycją automatycznego uzupełnienia formularza wprowadzonymi wcześniej danymi. Pozycji będzie tutaj tyle, ile tożsamości wprowadził użytkownik.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Ogromną zaletą jest tutaj prostota i przejrzystość, choć na razie obsługiwane są formularze na stronach, których język został zdefiniowany jako angielski. Nie wiadomo także, ile trzeba będzie czekać na implementację w wydaniu stabilnym Firefoksa, o ile w ogóle będzie ona miała miejsce.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)