WindowsNarzędziaInne narzędziaFiremin
Firemin ikona

Firemin9.5.3.8028

zabezpiecz pobieranie

Firemin to niewielkie i niewymagające instalacji narzędzie, które kierowane jest do użytkowników Firefoksa w systemie Windows. Za jego sprawą łatwo wyeliminujemy wszelakie wycieki pamięci, z jakimi borykać się musimy korzystając z popularnej przeglądarki stworzonej przez Mozillę.

Program pozwala użytkownikowi bardzo łatwo na zmniejszenie ilości pamięci operacyjnej, która wykorzystywana jest przez Firefoksa podczas codziennej pracy. Zgodnie z zapewnieniami twórców, Firemin, potrafi zniwelować tzw. memory leaks nawet o około 90%. Podczas swojego działania narzędzie bazuje na funkcji API o nazwie EmptyWorkingSet, która umożliwia korygowanie używanej przez aplikację pamięci (w skrajnych przypadkach Firefox zużywa nawet 800 MB dostępnej przestrzeni w pamięci RAM) i jest w pełni bezpieczna.

Funkcjonowanie narzędzia opiera się o definiowanie przez użytkownika rozmiaru pamięci, która maksymalnie może zostać przydzielona dla procesu odpowiedzialnego za działanie przeglądarki Firefox. Twórcy zalecają manipulowanie wartościami w przedziale 300-500MB, które z jednej strony ograniczą zbędne wycieki, a z drugiej natomiast pozwolą na wydajną pracę aplikacji.

Po uruchomieniu Firemin działa w obrębie zasobnika systemowego, nie przeszkadzając w codziennej pracy z komputerem. Narzędzie nie wymaga instalacji, a oferowane w jego obrębie funkcje umożliwiają m.in. na uruchamianie przeglądarki wraz z programem oraz start narzędzia podczas uruchamiania systemu Windows.

Ocena redakcji
3.0
Ocena użytkowników
2.54 oceny
Twoja ocena
ProducentRizonesoft
Liczba pobrań1 476
Data aktualizacji3 paź 2022
Rozmiar pliku3.14 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Firemin ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)