Firma założona przez 15‑latka kupiona przez giganta internetowego

25.03.2013 17:30, aktual.: 25.03.2013 17:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli ktoś odwiedzał dziś stronę Summly, agregatora informacji dla urządzeń z iOS, nie mógł nie zauważyć informacji o tym, że firma została kupiona przez Yahoo!. Aplikacja Summly w ciągu kilku miesięcy zdobyła sobie mnóstwo wiernych użytkowników, a wymyślona na jej potrzeby obsługa gestami pozwoliła jej zgarnąć nagrodę App Store Best of 2012 w kategorii Intuitive Touch.

Ponadto, aby czytanie na smartfonie było wygodniejsze, za pomocą algorytmów przetwarzania języka naturalnego i sztucznej inteligencji aplikacja generuje mieszczące się na jednym ekranie podsumowania zgromadzonych wiadomości na podstawie wielu artykułów, o czym więcej można przeczytać na stronie firmy. Od listopada 2012, kiedy to aplikacja zadebiutowała w App Store, użytkownicy przeczytali ponad 90 milionów sztucznie wygenerowanych, mających nie więcej niż 400 znaków podsumowań. Ta właśnie technologia skusiła Yahoo!.

Obraz

Kiedy założyłem Summly w wieku 15 lat nigdy nie marzyłem, że tak szybko znajdę się w takiej sytuacji — napisał Nick D'Aloisio, mający dziś 17 lat założyciel firmy, w notatce informującej o przejęciu przez Yahoo!. Aplikacja została wycofana z App Store, ale technologia niebawem powróci w produktach Yahoo!. Summly miał się pojawić także na Androida, ale raczej się tego nie doczekamy — pozostaje poczekać i zobaczyć, co z nabytą technologią zrobi jej obecny właściciel.

Upadający gigant internetowy pod kierownictwem nowej CEO stara się wrócić na wyżyny, tym razem skupiając się mocno na urządzeniach mobilnych. Są one osią tego, jak wchodzimy w interakcje z ludźmi, doświadczeniami i zainteresowaniami — napisał Adam Cahan na firmowym blogu. Ciekawe, czy myślą już o zegarkach… Apple i Google podobno tak.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (10)
Zobacz także