Firmware 4.50 dla PlayStation 4 – turbo i zewnętrzne dyski na gry

Firmware 4.50 dla PlayStation 4 – turbo i zewnętrzne dyski na gry

09.03.2017 14:56, aktual.: 09.03.2017 15:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firmware 4.50 dla PlayStation 4, testowane od kilku tygodni wkanalebeta, dzisiaj oficjalnie debiutuje dla wszystkich posiadaczy tejkonsoli. Największym osiągnięciem firmy jest wprowadzenie pełnejobsługi zewnętrznych nośników pamięci – mogą one terazprzechowywać nie tylko multimedia, ale też aktywne w systemie gry iaplikacje.

Obraz

Aby można zewnętrzne nośniki tak wykorzystać, muszą onekorzystać z kontrolera USB 3.0 i mieć pojemność przynajmniej 250GB, a maksymalnie 8 TB. Dzieki łatwemu przenoszeniu zainstalowanegooprogramowania między pamięciami masowymi, sensu nabierazamontowanie w PS4 niedużego dysku SSD, i podłączenie do konsolidużego, np. terabajtowego dysku talerzowego – w końcu i takzwykle gramy w jedną czy dwie gry naraz.

Uwaga – do takiego podłączenia niemożna wykorzystać dysków z wbudowanymi hubami USB, jedyniesprzęt z bezpośrednim mostkiem USB-SATA. Sony najwyraźniej boisię, że urządzenia z takim hubem pozwoliłyby złamaćzabezpieczenia szyfrowanego systemu plików konsoli.

Atutem nowego rozwiązania jest to, że dyski z zainstalowanymi na nich grami można przenosić między konsolami – będą obsługiwane, o ile konsole są powiązane z tym samym kontem użytkownika.

PS4 Pro Boost mode comparison Evil within Letter-box off

Aktualizacja przynosi też tryb turbo (Boost Mode) możliwy douaktywnienia na konsolach PS4 Pro. Mają one pozwolić nawykorzystanie większej mocy obliczeniowej w grach, które nieotrzymały łatki dla mocniejszej konsoli. Większa płynnośćrozgrywki nie musi jednak działać poprawnie we wszystkich grach,Sony dlatego zdecydowało się wprowadzić ją jako opcjonalnąfunkcję.

Obraz

Nowa wersja ulepsza także działanie trybu kinowego w goglachPlayStation VR (głównie chodzi o zwiększenie ostrości obrazu),dodaje wsparcie dla płyt Blu-ray 3D, pozwala na korzystanie z czatupodczas używania Remote Play na PC z Windowsem lub smartfonie Xperiai dodaje możliwość ustawienia własnej tapety w tle menu – możeto być nawet zrzut ekranu z gry.

Obraz

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)