Fleksy przejęte przez Pinterest. To koniec popularnej klawiatury na Androida oraz iOS?

Fleksy przejęte przez Pinterest. To koniec popularnej klawiatury na Androida oraz iOS?

Fleksy przejęte przez Pinterest. To koniec popularnej klawiatury na Androida oraz iOS?
Łukasz Maślanka
16.06.2016 11:41

Zbliża się koniec popularnej klawiatury Fleksy na Androida oraz iOS? Firma, która stworzyła tę popularną aplikację, została wykupiona przez Pinterest, a jej pracownicy mają się skupić na rozwijaniu algorytmów odpowiadających za wyszukiwanie obrazów w tym serwisie społecznościowym. Sama klawiatura nie będzie zaś już rozwijana.

Obraz

Fleksy to aplikacja, która zyskała sporą grupę fanów. Ze sklepu Google Play pobrało ją kilka milionów użytkowników, a popularność przyniosła wymierne efekty: w 2015 r. Google uznał ten program za jeden z najlepszych dostępnych w swoim sklepie z aplikacjami mobilnymi. Wszystko dzięki prostocie obsługi oraz bardzo skutecznym mechanizmom korekty oraz uczenia się nawyków użytkownika, dzięki którym Fleksy potrafiło poprawić nawet najgorsze błędy w tekście i sugerować dobór odpowiednich słów. Zaletą programu była też możliwość wgrywania do niej rozmaitych dodatków, które poszerzały jego możliwości, a także obsługa pokaźnej bazy animacji GIF.

Zanosi się jednak na to, że po Fleksy pozostanie głównie miłe wspomnienie. Firma poinformowała na swoim blogu, że została kupiona przez Pinterest. Liczący ok. 10 osób zespół programistów do niedawna rozwijających mobilną klawiaturę teraz będzie pracowało nad usprawnieniem serwisu społecznościowego. Co ważne, Pinterest przejął tylko pracowników, ale nie samą aplikację. To oznacza, że na rozwój programu nie ma co liczyć. Co prawda Fleksy będzie nadal dostępna w Google Play i App Store, ale na firmowym blogu czytamy, że to kwestia przewidywalnej przyszłości. Trudno zatem wykluczyć, że pewnego dnia zapadnie decyzja o wyjęciu wtyczki i Fleksy przestanie działać.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Twórcy aplikacji zapowiedzieli też, że niektóre z jej komponentów zostaną udostępnione w ramach licencji typu open source. Chodzi o mechanizmy, które ułatwiały korzystanie z Fleksy osobom dotkniętym chorobami wzroku. Nie sprecyzowano jednak, kiedy tak się stanie.

Klawiaturę Fleksy znajdziecie w naszej bazie programów: Android, iOS.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)