Fluent Design: Windows Store dla Insiderów już z nowym wyglądem

Fluent Design: Windows Store dla Insiderów już z nowym wyglądem

Fluent Design: Windows Store dla Insiderów już z nowym wyglądem
Jan Mentel
24.05.2017 13:34

Fluent Design, interfejs testowany przez uczestników programu Windows Insiders, odświeżył wygląd Windows Store. Wiemy już zatem, jak oficjalny sklep z oprogramowaniem Microsoftu będzie się prezentował po jesiennej aktualizacji.

źródło: onmsft.com
źródło: onmsft.com

Nowa szata graficzna sklepu Windows prezentuje się bardzo estetycznie, choć zmiany są raczej niewielkie. Zastosowanie półprzezroczystego tła sprawia, że okna wyglądają nieco bardziej efektownie. Windows Store podlega systemowym ustawieniom karnacji, przez co można korzystać z jasnego lub ciemnego motywu.

Microsoft potwierdził, że Fluent Design trafi do stabilnego wydania Windowsa 10 jesienią. Z dotychczasowych doniesień wiemy, że nowy język wzornictwa opierać się będą na pięciu głównych motywach: świetle, głębi, ruchu, materiale i skali, o czym bardziej szczegółowo informowaliśmy w relacji z konferencji Build.[img=acrylic4-926x580]Zmiany, których możemy oczekiwać po Fluent Design, wciąż są rozwijane i tak naprawdę na ostateczny efekt przyjdzie nam poczekać. Ci, którzy jednak już nie mogą się doczekać odnowionego interfejsu Windowsa 10, mogą zaspokoić swoją ciekawość po dołączeniu do programu Windows Insider.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)