WindowsAkcesoriaMenedżery plikówFman
Fman ikona

Fman1.7.1

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Fman to dwupanelowy menedżer plików, przeznaczony dla zaawansowanych użytkowników. Do korzystania z niego konieczna jest znajomość skrótów klawiszowych z listy. Większość jest identyczna, jak w Total Commanderze.

Fman jest programem bardzo oszczędnym. Nie ma wielu zaawansowanych funkcji, jak obsługa dysków sieciowych czy podgląd miniatur, ale można brakujące funkcje dodać jako rozszerzenia. W podstawowej wersji jednak program pozwala na przeglądanie plików i wykonywanie operacji na nich tylko z użyciem skrótów klawiszowych lub myszki. Do nawigacji używane są strzałki, można też wcisnąć Control+P, by wpisać ścieżkę ręcznie.

Własne skróty można ustawić w pliku Plugins/​User/​Key Bindings.json, podobnie jak kolory i fonty. Szczegóły można poznać dzięki dokumentacji.

Fmana można rozszerzać wtyczkami. Kilka gotowych znajduje się juz na stronie projektu, są tam też instrukcje pisania własnych wtyczek. Pobrane skrypty wtyczek należy umieścić w folderze programu.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
3.02 oceny
Twoja ocena
Liczba pobrań926
Data aktualizacji19 lut 2020
Rozmiar pliku1.01 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna (zakupy w aplikacji)
Fman ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (1)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)