Focused Inbox z mobilnego Outlooka w końcu trafia na pozostałe platformy

Focused Inbox z mobilnego Outlooka w końcu trafia na pozostałe platformy

Focused Inbox z mobilnego Outlooka w końcu trafia na pozostałe platformy
Oskar Ziomek
24.01.2017 16:36

Jednym z coraz częściej stosowanych w ostatnim czasie udogodnień dla użytkowników poczty elektronicznej jest grupowanie wiadomości w zależności od ich tematyki i priorytetu. Microsoft w swoim Outlooku nazywa tę funkcję Focused Inbox i choć dla platformy Android oraz iOS dostępna jest w mobilnym Outlooku od dłuższego czasu, dopiero teraz trafi ona do programu działającego na pozostałych platformach, w tym Windowsie 10.

Focused Inbox to nic innego, jak klasyczna skrzynka odbiorcza, tyle, że z dodatkowym podziałem na zakładki. Algorytm bazujący na sztucznej inteligencji rozpoznaje zawartość wiadomości i na tej podstawie decyduje, do jakiego folderu ją przyporządkować. Dzięki temu, wyświetlając listę odebranych maili, możemy odczytać tylko te najważniejsze, a do mniej istotnych przejść później.

Wraz z coraz dłuższym użytkowaniem, program będzie działać coraz sprawniej – uczenie maszynowe zadba o to, by jak najszybciej nasze preferencje i ręczne sterowanie podziałem przełożyły się na udoskonalenie automatu i docelowo bezbłędną kategoryzację wiadomości, zgodnie z naszymi upodobaniami.

Sposób obsługi Focused Inbox prezentuje poniższy film udostępniony przez Microsoft (materiał w języku angielskim):

Warto dodać, iż chociaż pojawienie się Focused Inbox łatwo uznać za najważniejszą zmianę w ramach aktualizacji, nie jest to jedyna nowość, jaką przynosi nowa wersja. Drugim udogodnieniem jest implementacja @mentions, czyli znaczników pozwalających linkować w treści wiadomości osoby z naszej listy kontaktów. Odbiorca maila będzie musiał jedynie kliknąć w hiperłącze, np. @JanNowak, aby napisać do tej osoby nową wiadomość.

Aktualizacja obejmująca nową skrzynkę odbiorczą jest już udostępniana użytkownikom. Czas jej otrzymania zależy jednak od wykorzystywanej platformy i został przedstawiony przez Microsoft na blogu.

W przypadku aplikacji Poczta wbudowanej w Windows 10, debiutu Focused Inbox powinniśmy się spodziewać już w lutym, z kolei jeśli mowa o webowym Outlooku i edycji dla Maka (w ramach Office 365), zmiany są już udostępniane od ubiegłego roku, jednak do wszystkich użytkowników dotrą do kwietnia 2017. Co ciekawe, aktualizacja dla Windows 10 mobile została przewidziana na koniec – pierwsza wersja udostępniona zostanie użytkownikom dopiero w kwietniu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)