WindowsNarzędziaInne narzędziaFontographer
Fontographer ikona

Fontographer5.2.3

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Fontographer to przydatne narzędzie do tworzenia nowych i edytowania istniejących czcionek, które będziemy mogli przygotować do pracy na rozmaitych systemach operacyjnych.

Dzięki temu programowi nie tylko zaprojektujemy własną czcionkę, ale także zmodyfikujemy projekty autorstwa innych użytkowników, wprowadzając do nich chociażby nowe znaki. Na tym nie koniec możliwości oferowanych przez Fontographer, gdyż umożliwia on także rozwiązywanie licznych problemów z czcionkami, a nawet pozwala na konwertowanie czcionek ze starego formatu na nowy.

Wśród rodzajów czcionek obsługiwanych przez Fontographer znajdziemy: Type 1, TrueType, OpenType, Type 3 i Multiple Master. Narzędzie pozwala na importowanie czcionek z 32 tysięcy glifów. Taka sama liczba obowiązuje również w sytuacji, kiedy zechcemy wyeksportować czcionkę. Trzeba jednak pamiętać, że niektóre formaty są dostępne jedynie w wersji na Mac OS X.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań241
Data aktualizacji30 lip 2018
Rozmiar pliku8.91 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaTestowa (trial)
Fontographer ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)