Footsteps – polski przewodnik turystyczny z kolejnymi miastami i w wersji na iOS-a

Footsteps – polski przewodnik turystyczny z kolejnymi miastami i w wersji na iOS-a

Footsteps – polski przewodnik turystyczny z kolejnymi miastami i w wersji na iOS-a
Łukasz Maślanka
06.06.2016 13:15, aktualizacja: 06.06.2016 13:26

Opracowana przez studentów z Wrocławia aplikacja Footsteps Travel Guide zawitała do sklepu App Store. To program dla turystów, którzy chcą skupić się na zwiedzaniu i odkrywaniu nowych miejsc, nie tracąc przy tym czasu na tworzenie planu wyprawy.

350178111297644481

W marcu tego roku Footsteps debiutowało w Google Play. Jej twórcy obiecali jednak także wersję na system iOS, do tego wzbogaconą o nowe funkcje – pierwotnie bowiem aplikacja oferowała tylko przewodniki po Wrocławiu. Teraz znajdziemy w niej trasy przydatne nie tylko dla zwiedzających stolicę Dolnego Śląska, ale także dla podróżujących po Gdańsku, Krakowie i Warszawie.

Za Footsteps stoi ciekawy pomysł, który powinien przypaść do gustu zwłaszcza tym podróżnikom, którzy nie przykładają większej uwagi do tworzenia listy miejsc do zobaczenia. Aplikacja w kilku krokach sama zaproponuje to, co w danym mieście najbardziej kuszące i warte uwagi. Wystarczy tylko wskazać swoje typy zainteresowań (ujęte w kategoriach: imprezowicz, hipster, turysta, głowa rodziny, smakosz, historyk, miłośnik sztuki oraz biznesmen), a program sam dopasuje trasy wycieczek do preferencji użytkownika.

How to Footsteps

Lista możliwości do wyboru jest całkiem długa, a twórcy programu stale ją rozwijają. Swoje trzy grosze dorzucają też członkowie społeczności Footsteps, dodając własne trasy. Możemy więc ruszyć śladem knajp z najlepszymi burgerami lub kuchnią wegańską, a także sprawdzić, które miejsca wywołują u lokalnych hipsterów szybsze bicie serca z radości. Gdy zaś zapragniemy przerwy, wystarczy zatrzymać pracującą w tle na urządzeniu mapę z trasą wycieczki, a następnie poszukać kawiarni lub toalety.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

To wszystko sprawia, że aplikacja Footsteps ma sporo podobieństw z zaprezentowaną niedawno przez Google usługą Trips. W niej również znajdziemy informacje o miejscu, do którego się wybieramy. Z tą różnicą, że program od Google nie ma elementu społecznościowego, który z kolei stale rozwija Footsteps.

Aplikację Footsteps znajdziecie w naszej bazie programów: Android, iOS.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)