Force: Leashed na weekend

Force: Leashed na weekend

Redakcja
24.08.2012 17:50

W ramach cotygodniowej rozrywki weekendowej proponujemy Force: Leashed - platformową grę logiczną ukazaną z perspektywy pierwszej osoby.

Tytuł na pierwszy rzut oka wydaje się łudząco podobny do popularnej swego czasu i cenionej gry Portal, w której dzięki specjalnym tunelom (portalom) gracz przemieszcza się pomiędzy lokacjami znajdującymi się w trójwymiarowej przestrzeni. W Force: Leashed chodzi jednak zupełnie o coś innego.

Twoja przeglądarka nie obsługuje Flasha i HTML5 lub wyłączono obsługę JavaScript...jwplayer("ForceLeashed360pmp4").setup({height: 294, width: 480, duration: 114, autostart: false, plugins: "gapro-1", "gapro.accountid":"UA-3114185-1", "gapro.idstring":"ForceLeashed-360p.mp4", image: "http://images.dpcdn.pl/ImageProxy.ashx?file=Video/20120824142107.jpg&height=360&width=640&crop=1", "controlbar.position":"bottom", modes: [{ type: "flash", src: "http://storage.dobreprogramy.pl/video/player57/player.swf", config: { provider: "http", "http.startparam":"start", levels: [ { bitrate: 768, file: "http://storage.dobreprogramy.pl/video/gry/ForceLeashed-360p.mp4", width: 640 }, { bitrate: 3000, file: "http://storage.dobreprogramy.pl/video/gry/ForceLeashed-720p.mp4", width: 1280 } ] } },{ type: "html5", config: { provider: "video", levels: [ { bitrate: 768, file: "http://storage4.dobreprogramy.pl/video/gry/ForceLeashed-360p.mp4", width: 640 }, { bitrate: 3000, file: "http://storage4.dobreprogramy.pl/video/gry/ForceLeashed-720p.mp4", width: 1280 }] } } ] }); Znajdując się w przestrzeni trójwymiarowej mamy za zadanie pokierować trajektoriami niewielkich pocisków, które regularnie wystrzeliwane na oślep, powinny trafić w specjalnie przygotowane do tego celu tarcze. Pięciokrotne trafienie do celu umożliwia przedostanie się do kolejnych obszarów gry.

Do zmiany kierunku ruchu rakiet używamy kluczy grawitacyjnych, które odpowiednio umiejscowione w przestrzeni nadają pociskom odmienny tor lotu. Nie bez znaczenia jest też pozycja klucza, w której aktualnie się on znajduje. Wystarczy, że delikatnie wykręci się on na bok, by nasze rakiety odleciały w siną dal. Trzeba zresztą przyznać, że momentami szukanie tego właściwego i jedynie słusznego miejsca dla klucza staje się nieco frustrujące ;-). Na szczęście dysponujemy nieograniczoną liczbą prób, a rezultat czasowy możemy poprawić w następnej rundzie.

Dodatkowym utrudnieniem są zmieniające się kolory zarówno pocisków jak i kluczy. Pojawiają się też kolorowe tarcze, których trzeba będzie umiejętnie używać, by nadać pociskom właściwe zabarwienie. Ich kolor w dalszej części rozgrywki ma decydujące znaczenie dla ostatecznego wyniku.

Force: Leashed to oryginalna i wciągająca pozycja będąca dobrym połączeniem gry logicznej, platformowej i zręcznościowej jednocześnie. Posiada ona wiele ciekawych aspektów typowych dla wymienionych gatunków, a także nietypowych rozwiązań, do których dotarcie może często okazać się nie takie proste.

Grę Force: Leashed można pobrać w dziale: Po godzinach -> Gry -> Platformowe.

Ponadto wszystkich miłośników gier, dla których gra na weekend to za mało, zapraszamy do naszego portalu Gamikaze. Tym razem polecamy recenzje ambitnej, kolorowej platformówki Dust: An Elysian Tail, niecodziennej strzelanki TPP Hybrid, a także tytułu nie mającego czego się wstydzić wobec serii Grand Theft Auto - Sleeping Dogs.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Amperage na weekend
Amperage na weekend
Rafał Szramowiat
Lumen na weekend
Lumen na weekend
Rafał Szramowiat
Cubedly na weekend
Cubedly na weekend
Rafał Szramowiat
Robocraft na weekend
Robocraft na weekend
Rafał Szramowiat
ChargeRider na weekend
ChargeRider na weekend
Rafał Szramowiat
Blockfall na weekend
Blockfall na weekend
Rafał Szramowiat
Altitude0 na weekend
Altitude0 na weekend
Rafał Szramowiat
SERENDIPITY na weekend
SERENDIPITY na weekend
Rafał Szramowiat
Komentarze (6)