Ford zrobił budę dla psa z aktywnym tłumieniem, by pupil nie bał się nawet fajerwerków

Ford zrobił budę dla psa z aktywnym tłumieniem, by pupil nie bał się nawet fajerwerków

Ford zrobił budę dla psa. Aktywnie tłumi hałasy, by pupil nie bał się nawet fajerwerków
Ford zrobił budę dla psa. Aktywnie tłumi hałasy, by pupil nie bał się nawet fajerwerków
19.12.2018 11:22, aktualizacja: 19.12.2018 13:34

Nowy Rok zbliża się nieubłaganie. Poza okazją do świętowania jest to niestety najbardziej hałaśliwa noc w roku. Tego właśnie nasi czworonożni domownicy nie znoszą najbardziej. Wiele zwierząt wpada w panikę, co na pewno widzieliście na własne oczy. W Wielkiej Brytanii fajerwerków boi się 45 proc. psów, co jest kłopotem także dla rodzin, z którymi mieszkają. Ford prawdopodobnie ma rozwiązanie tego problemu.

Techniki aktywnego tłumienia dźwięków są znane z wyższej klasy słuchawek i niektórych modeli samochodów. Ford zamontował taki system aktywnego wygłuszania w swoim SUV-ie Ford Edge, co zapewnia pasażerom niemal zupełnie cichą podróż, bez hałasów ze strony silnika, skrzyni biegów czy bieżnika opon. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zamontować taki system w legowisku zwierzaka.

Ford zaprezentował prototyp nowoczesnej psiej budy, w której dzięki takiemu systemowi zawsze będzie cicho. Gdy tylko mikrofony zbierające dźwięki z otoczenia budy wykryją hałas, wówczas z głośników po obu stronach legowiska emitowana będzie fala dźwiękowa o przeciwnej fazie. W ten sposób dźwięki z zewnątrz zostaną wytłumione i być może całkiem zredukowane. Ściany psiego domku zostały wykonane z gęstego korka wykorzystywanego w izolacjach dźwiękowych.

Ford Noise-Cancelling Kennel

Prezentowana buda to na razie prototyp, który być może zapoczątkuje całą linię urządzeń zapewniających komfort zwierzętom domowym. Właściciele psów czy kotów nie będą już musieli świętować Nowego Roku z dala od swoich czworonogów, ani martwić się o ich zdrowie i spokój.

Na razie nie wiadomo, kiedy prezentowana przez Forda buda zostanie wprowadzona do sprzedaży detalicznej i w jakich krajach będzie dostępna. W tym roku na pewno jej nie kupimy. Wiemy za to, że takich wynalazków będzie więcej. Ford stara się w ten sposób wykorzystać wiedzę zgromadzoną podczas konstruowania samochodów, by rozwiązywać problemy życia codziennego także poza branżą motoryzacyjną.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)