Foxit Reader jako twój czytnik PDF-ów, teraz z dyskusjami i wsparciem dysków online

Foxit Reader jako twój czytnik PDF‑ów, teraz z dyskusjami i wsparciem dysków online

Foxit Reader jako twój czytnik PDF-ów, teraz z dyskusjami i wsparciem dysków online
12.01.2017 11:57, aktualizacja: 12.01.2017 12:43

Zamiast narzekać na naruszenia prywatności w Adobe AcrobatReaderze DC, można zastanowić się po prostu nad zmianą czytnikaPDF na inny. Ciekawą propozycją może być nowo wydany FoxitReader, który w wersji8.2 staje się świetnym narzędziem nie tylko do przeglądaniadokumentów, ale też i do dyskusji nad nimi.

Foxit Reader już od dość dawna jest godnym rywalem czytnikaAdobe, oferując (przynajmniej w swojej wersji na Windowsa) wielezaawansowanych funkcji, w tym możliwość tworzenia dokumentów iwypełniania formularzy. Teraz w swojej najnowszej wersji wprowadzamechanizmy pracy grupowej.

Każdy użytkownik usługi ConnectedPDF/FoxitCloud może teraz skorzystać z Tablicy Dyskusyjnej (DiscussionBoard), na której może umieścić swoje własne komentarze czyopinie – widoczne dla innych zaproszonych użytkowników. Do tegodochodzą funkcje recenzenckie, możliwość odpowiedzi nakomentarze, wszystko wyświetlane w dokumencie w czasie rzeczywistym.

Obraz

Foxit Reader integruje się nie tylko z własną chmurą. Nowawersja otrzymała wsparcie do dysków sieciowych, w tym Dysku Google,Dropboksa i OneDrive, pozwalając na podgląd przechowywanych w nichdokumentów, a następnie konwertowanie ich do formatu PDF.

Obraz
Obraz

Wersja 8.2 przyniosła także możliwość skonwertowania plikówPDF do linearnego formatu Fast Web View. Zajmują one więcej miejscana dysku, ale mają jedną istotną zaletę: wyświetlają się wprzeglądarce bez konieczności czekania na załadowanie całegodokumentu, ponieważ dane niezbędne dla narysowania kolejnych stronułożone są liniowo, a nie rozproszone po całości. Pozostałezmiany, o których warto wspomnieć, to mechanizm konwersji plikówXPS do formatu PDF oraz łatwiejszy dostęp do pomocy poprzez menukontekstowe.

Wydaniu nowego Foxit Readera na Windowsa (którą znajdziecie wnaszej bazieoprogramowania) towarzyszy też aktualizacja Foxit Readera naLinuksa i macOS-a, oznaczona numerkiem 2.3. Jest ona uboższa, alewarto się nią zainteresować – też przynosi wsparcie dlakomentarzy dokumentów oraz obsługę dodatku PDF Tools,pozwalającego na automatyzację przetwarzania dokumentów imożliwość drukowania stron parzystych/nieparzystych. Użytkownikom Androida polecić zaś można Foxit Mobile, szybki i zwinny czytnik PDF-ów na smartfony i tablety.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)