Free Netflix Downloader pozwala pobrać wideo z Netfliksa także na Windowsie

Free Netflix Downloader pozwala pobrać wideo z Netfliksa także na Windowsie

Free Netflix Downloader pozwala pobrać wideo z Netfliksa także na Windowsie
Oskar Ziomek
28.12.2016 13:36

Cieszący się popularnością serwis Netflix, baza seriali i filmów dostępnych na życzenie, nie jest pozbawiony wad. Możliwość pobierania filmów na urządzenie, by móc w przyszłości obejrzeć je offline, pojawiła się dopiero niedawno, co więcej – jedynie dla mobilnych wersji aplikacji. Choć nie wykluczono, że wkrótce funkcjonalność ta zawita także na pulpity, do tej pory nic w tej sprawie się nie zmieniło. Jednak od teraz, dzięki niezależnej aplikacji Free Netflix Downloader, użytkownicy Windowsa mogą swobodnie pobierać nagrania na dysk komputera.

Program jest dziełem DVDVideoSoft – producenta, który specjalizuje się w aplikacjach wspomagających głównie pobieranie, przesyłanie oraz konwersję różnego rodzaju plików. W tym przypadku nie jest inaczej i opisywany Free Netflix Downloader dobrze spisuje się w swojej roli.

Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze. Wystarczy wkleić do niej link bezpośredni do materiału z serwisu Netflix, aby kolejne zadanie pobierania zostało dodane do listy. Jeśli wybrany film dostępny jest w kilku językach, możliwe jest wybranie tego, który nas interesuje. Program radzi sobie z pobieraniem wielu plików jednocześnie, a zapisane nagrania pozwoli konwertować do innych formatów.

Interfejs programu jest przejrzysty i typowy dla innych aplikacji producenta
Interfejs programu jest przejrzysty i typowy dla innych aplikacji producenta

Niestety, Free Netflix Downloader ma póki co również wadę – pozwala pobierać nagrania wyłącznie w standardowej jakości 480p. Póki co trzeba będzie się obejść bez wyższych rozdzielczości, choć producent nie wyklucza, że przyszłe aktualizacje programu umożliwią również pobieranie treści 720p i lepszych.

Na koniec warto przypomnieć, że opisywany program nie jest oficjalną propozycją Netflixa i w efekcie w chwili obecnej jego wykorzystanie może kłócić się z regulaminem serwisu. Jak czytamy w jego treści:Użytkownik zobowiązuje się nie zapisywać, pobierać (...) treści i informacji zawartych w serwisie lub uzyskanych za jego pośrednictwem (o ile nie jest to wyraźnie dozwolone w niniejszym Regulaminie), ani nie tworzyć utworów pochodnych na bazie takich treści.

Mimo to program pozostaje dostępny dla użytkowników, zaś kierownictwo Netflixa nie ustosunkowało się jeszcze do całej sprawy. Program dostępny jest do pobrania z naszej bazy oprogramowania dla systemu Windows. Oczywiście, aby z niego skorzystać, należy mieć ważny abonament w Netfliksie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)