Fuchsia zastąpi Andromedę. Nie będzie połączenia Androida i Chrome OS

Fuchsia zastąpi Andromedę. Nie będzie połączenia Androida i Chrome OS

Fuchsia zastąpi Andromedę. Nie będzie połączenia Androida i Chrome OS
05.06.2017 17:58

Pomysł by połączyć Androida i Chrome OS-a w uniwersalny system operacyjny na dowolne urządzenia, czyli projekt Andromeda, został skasowany. W miejsce tej ciekawej i szczytnej idei rozwijany będzie projekt Fuchsia. To zupełnie nowy system, z mniejszym apetytem na zasoby sprzętowe niż Android, który ma ostatecznie zerwać z Linuksem.

Posunięcie Google'a jest interesujące o tyle, że konkurencja stara się działać odwrotnie. Najlepiej wychodzi to prawdopodobnie Apple'owi, który świetnie integruje macOS-a z urządzeniami mobilnymi, pozwala przenosić wiele danych, a nawet odbierać połączenia telefoniczne na komputerze. Windows 10 też ma być jednym systemem, działającym na wszystkich typach urządzeń, ale jeszcze dużo pracy trzeba w niego włożyć, by to osiągnąć. Google zwykle prowadzi kilka podobnych projektów równolegle i często się zdarza, że część z nich ląduje w koszu. Wiadomość o zakończeniu projektu Andromeda na pierwszy rzut oka nie przystaje do tego, co robią konkurenci, ale jest jeszcze drugie dno.

Andromeda miała być systemem, który da się obsłużyć na ekranie dotykowym, ale z możliwościami zbliżonymi do desktopa, jeśli zajdzie taka potrzeba. Plotki mówiły o wprowadzaniu możliwości Chrome OS-a do Androida, by zrobić z niego system zdolny działać na smartfonie i laptopie. Jednak tego nie doczekamy.

Na straty nie został spisany sprzęt opracowywany na potrzeby projektu Andromeda, jak laptop Bison i tablety. Misję Andromedy przejmie system Fuchsia, o którym sporo dowiedzieliśmy się w ubiegłym miesiącu. System powstaje od podstaw i nie będzie chimerą z dwóch znanych już rozwiązań. System powstaje z myślą o różnych urządzeniach, o dużych i małych ekranach.

So yeah, got a second source on this now: Andromeda was shelved. Some of the work being moved to other things, though. Trying to learn more.

— Stephen Hall (@hallstephenj) 4 czerwca 2017Wiadomość o końcu Andromedy pojawiła się na Twitterze jednego z redaktorów 9to5 Google. Potwierdziły ją już dwa źródła i niebawem powinniśmy wiedzieć więcej. Oczywiście te informacje w każdej chwili mogą stracić aktualność, jeśli Google zdecyduje się jednak zmienić przeznaczenie nowego systemu albo zacząć kolejny projekt.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)