Fuse ikona

Fuse1.3.1

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item

Fuse (Free Unix Spectrum Emulator) to jeden z najpopularniejszych emulatorów komputera ZX Spectrum dostępny dla platformy Windows. Potrafi on emulować urządzenie w wariantach 16K, 48K (z obsługą NTSC), 128K, +2, +2A oraz +3.

Narzędzie stworzone zostało w 1999 roku i rozwijane jest nieprzerwanie aż do dzisiaj. Pierwotnie dedykowane ono było jedynie dla użytkowników UNIX-a, w późniejszym czasie zdecydowano się przeportować Fuse dla systemów Windows oraz Mac OS, a także Wii, AmigaOS i MorphOS.

Emulator wyposażony został we wszystkie niezbędne funkcje, umożliwiające wygodne uruchamianie ROM-ów z programami i grami dla ZX Spectrum. Wśród nich znajdziemy opcje, umożliwiające dostosowanie wielu atrybutów pracy Fuse do własnych preferencji. Możliwe jest emulowanie takich akcesoriów jak m.in. joysticki, myszki czy nawet drukarki. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest funkcja filtrowania obrazu, umożliwiająca dostosowanie jego rozmiaru i jakości do współczesnych ekranów.

Co ciekawe, aplikacja dysponuje opcjami tworzenia zrzutów ekranu oraz nagrywania filmików np. z naszej rozgrywki w ulubiony hit sprzed lat. Nie zabrakło również funkcji tzw. snapshotów, pozwalających zapisać stan rozgrywki i kontynuowanie jej od danego momentu.

Udostępnij
Fuse 1.3.1wersja stabilna (32-bit)
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena:
Liczba pobrań516
Data aktualizacji30 lis 2016
Rozmiar pliku1.86 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Fuse ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Komentarze (1)