G Data przedstawia nowe wersje swoich pakietów zabezpieczających

G Data przedstawia nowe wersje swoich pakietów zabezpieczających
Redakcja

07.04.2014 09:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Choć mamy dopiero kwiecień, niemiecka firma G Data już postanowiła wypuścić nowe wersje swoich pakietów zabezpieczających sygnowanych na rok 2015. Sensowność takiego rozwiązania i nazewnictwa poddajemy indywidualnej ocenie użytkowników, bo jak widać marketing potrafi już przejąć kontrolę nad rozsądkiem. Najważniejsze jednak, że użytkownicy otrzymają nowe warstwy ochronne. Sami przyglądamy się temu, co oferuje nowy pakiet i co w pewien sposób pokazuje trendy, jakich spodziewać się będzie można po innych pakietach jakie zadebiutują w nowych wersjach w tym roku.

Obraz

Nowe wersje pakietów od G Daty z pozoru niewiele różnią się od starszego rozwiązania. Tak naprawdę już nawet w interfejsie zobaczymy pewne delikatnie zmiany, jak chociażby wyeliminowanie niektórych zbędnych opcji czy połączenie ich z innymi w celu dalszej minimalizacji. Najważniejsze są jednak zmiany jakie zaszły pod maską, te są natomiast dosyć spore. Ulepszona została technologia CloseGap wykorzystująca dwa silniki skanujące do wykrywania zagrożeń. Nowością jest natomiast warstwa ochronna przed exploitami, która ma za zadanie chronić przed wykorzystaniem luk bezpieczeństwa w popularnym oprogramowaniu. Kolejna nowość to ochrona przed keyloggerami, która według producenta jest niezależna od sygnatur i co ważne w pełni zautomatyzowana. Moduł ten ma działać bez wpływu na szybkość działania komputera i znacznie zwiększyć bezpieczeństwo np. bankowości internetowej.

Usługa kopii zapasowej pozwala już nie tylko na tworzenie archiwów na nośnikach lokalnych i zewnętrznych, ale pozwala teraz na wykorzystanie chmury, a dokładnie Dropboksa. Dane mogą być ponadto zaszyfrowane. Oczywiście oprogramowanie nadal posiada to, co oferowało do tej pory: zautomatyzowaną zaporę sieciową, system antyspamowy, a także rozbudowany moduł kontroli rodzicielskiej. Aktualizacje są zupełnie darmowe dla posiadaczy aktywnych licencji. Pakiety G Data znajdziecie w bazie aplikacji naszego serwisu: antywirus G Data AntiVirus, bardziej rozbudowany pakiet z zaporą G Data Internet Security, a także najbogatszą wersję wzbogaconą m.in. o optymalizator systemu G Data Total Security. Zapraszamy do pobierania i dzielenia się opiniami.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)