AndroidKomunikacja/społecznośćWiadomości SMS i MMSG Data Secure Chat
G Data Secure Chat ikona

G Data Secure Chat1.0.7master

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

G Data Secure Chat to niewielka, ale za to bardzo przydatna aplikacja służąca do bezpiecznej wymiany istotnych informacji. Program pozwala na przesyłanie zaszyfrowanych wiadomości, co jednak najważniejsze, integruje się z wiadomościami SMS i nie wymaga używania do nich osobnych narzędzi.

Program jest darmowy, do działania zalecane jest wykonanie rejestracji przy użyciu numeru telefonu (podobnie jak w wielu innych komunikatorach mobilnych). Proces ten nie jest jednak wymagany – dzięki rejestracji aktualizowany jest katalog, w którym możemy wyszukiwać innych użytkowników korzystających z Secure Chat. Aplikacja oferuje nie tylko własny bezpieczny protokół, ale również możliwość wysyłania zwykłych wiadomości. Dzięki temu może przejąć rolę domyślnej usługi dla wiadomości SMS, a także zaimportować je do bezpiecznego sejfu zaraz po zainstalowaniu.

Główne okno przedstawia listę wiadomości, całość wykonano zgodnie z zaleceniami Material Design: pływający przycisk umożliwia rozpoczynanie nowej wiadomości, wysuwany panel boczny daje natomiast dostęp do wszystkich opcji. Możliwe jest prowadzenie konserwacji tylko z jedną osobą, ale również czatów grupowych. W widoku wiadomości użytkownik może wpisywać nową wiadomość, a także wybierać tryb działania: program pozwala na wysyłanie zwykłych nieszyfrowanych SMS-ów, wiadomości zabezpieczonych, a także tych realizowanych przez Secure Chat, rozwiązanie firmy G Data. W przypadku form zabezpieczonych użytkownik może zdecydować się na ustalenie czasu, po którym wiadomość zostanie automatycznie usunięta z urządzenia odbiorcy (np. 15 sekund).

Całość pozwala na przesyłanie nie tylko tekstu, ale również zdjęć, dźwięków, materiałów wideo i informacji o kontaktach. W dowolnym momencie możemy zablokować kontakt, a także przejść do rozmowy telefonicznej. Program wspiera powiadomienia w trybie push, umożliwia blokowanie danych hasłem, ochronę przed wykonywaniem zrzutów ekranu, a także udostępnianie innym własnego publicznego klucza szyfrującego.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań368
Data aktualizacji4 paź 2017
System operacyjnyAndroid
LicencjaBezpłatna
G Data Secure Chat ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)