Game:ref – w walce z oszustwami w grach czas sięgnąć po specjalizowany sprzęt

Game:ref – w walce z oszustwami w grach czas sięgnąć po specjalizowany sprzęt

Źródło: extremetech.com
Źródło: extremetech.com
26.02.2015 09:24

Najróżniejsze formy oszukiwania towarzyszą rozgrywce sieciowej w zasadzie od początku jej istnienia. Mimo tego, że z problemem wielokrotnie próbowano się uporać na wiele różnych sposobów, z reguły jednak ograniczały się one do oprogramowania. Wkrótce ma się to zmienić. Powstające rozwiązanie sprzętowe będzie bardzo trudne do obejścia.

W 2007 roku w ramach Research@Intel Day zaprezentowano pierwsze efekty pracy inżynierów firmy Intel, którzy doszli do wniosku, że walka z graczami-oszustwami w oparciu o oprogramowanie jest nieskuteczna. Według nich znacznie bardziej efektywne miałoby być stworzenie urządzenia, które analizowałoby działania podejmowane przez gracza i oceniało prawdopodobieństwo stosowania przez niego na przykład kodów. Z nieznanych powodów o przedsięwzięciu nigdy więcej nikt nie usłyszał.

Źródło: extremetech.com
Źródło: extremetech.com

Zainteresowało ono jednak Davida Tiarenco. Zdecydował się on samodzielnie zaprojektować urządzenie na bazie popularnej platformy Arduino, do którego gracz będzie podłączał klawiaturę, mysz lub inne kontrolery. Game:ref, bo tak je nazwał, będzie podłączane do komputera mając za zadanie śledzenie działań gracza, które następne będą porównywane z danymi i statystykami na serwerze. Jeżeli dane z obu źródeł będą się drastycznie różnić, wówczas gracz zostanie ukarany. Wkrótce wsparcie przedsięwzięcia będzie możliwe na platformie Kickstarter.

Twórca Game:ref jest jednocześnie świadomy, że urządzenie nie rozwiąże problemu oszustw w rozgrywce sieciowej raz na zawsze. Brakuje także szczegółowych relacji jak prototyp sprawuje się w praktyce. Jeżeli będzie on skuteczny, to można się spodziewać, że sieciowe grania, zwłaszcza na wyższych szczeblach czeka pewna rewolucja – oprócz przeznaczonej do gier myszki i klawiatury graczy czeka kolejny zakup w postaci Game:ref.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)