Gboard 6 to naprawdę wielojęzyczna klawiatura od Google'a

Gboard 6 to naprawdę wielojęzyczna klawiatura od Google'a

12.12.2016 21:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kilka miesięcy temu na iPhone'a wydana została aplikacja Google'a Gboard, pozwalająca korzystać z bardzo dobrej wirtualnej klawiatury. Użytkownicy Androida w końcu także doczekali się swojej wersji Gboard – aplikacja Klawiatura Google z wydaniem wersji 6 zmieniła nazwę i zyskała sporo ciekawych nowości. Na nowej klawiaturze znalazł się między innymi przycisk ze skrótem do wyszukiwarki. Warto też dodać, że klawiatura Gboard obsługuje wiele języków w sposób niespotykany u konkurencji.

W chwili pisania tego artykułu jeszcze nie były dostępne oficjalne informacje na temat nowości, ale aplikacja jest już dostępna i każdy może sprawdzić ją na swoim urządzeniu z Androidem. Na razie wiadomo już, że na klawiaturze znajduje się przycisk opatrzony literą G, prowadzący do wyszukiwarki. Jeśli nie jest aktywny, można nim szybko przejść do ustawień aplikacji.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Dla wygody można włączyć dodatkowy rząd klawiszy z cyframi. Aplikacja pozwala też znajdować emoji, których wybieranie jest łatwiejsze, a ponadto mają delikatną aureolkę, dzięki czemu są czytelniejsze. Jest tu tez przycisk pozwalający szybko znaleźć adekwatne do sytuacji GIF-y, ale nie jest aktywny w aplikacjach, które nie pozwalają na wprowadzanie animowanych obrazów.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Gboard pozwala pisać gestami, przez przesuwanie palcem po kolejnych literach słów i korzysta z podpowiedzi. Można również zmniejszyć klawiaturę, by łatwiejsze było pisanie jedną ręką. Najciekawsze jest jednak to, że klawiatura obsługuje jednocześnie 3 języki, które można wybrać w ustawieniach. To świetne rozwiązanie dla osób, które jednocześnie prowadzą rozmowy z osobami z różnych krajów i w różnych językach – koniec z przełączaniem słowników przy zmianie okienek rozmów. Wprowadzone słowa można zapisywać na koncie Google i synchronizować z innymi urządzeniami, ale nie jest to obowiązkowe.

Aplikację można pobrać z naszej bazy jako APK (pod przyciskiem „Wszystkie wersje”), lada chwila powinna pojawić się także w Google Play. Gboard działa na Androidzie 4.2 i nowszych.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)