GDG DevFest — święto deweloperów 9 listopada w Warszawie

GDG DevFest — święto deweloperów 9 listopada w Warszawie

24.10.2013 08:56

Równolegle w ponad 40 krajach na całym świecie, deweloperzy i miłośnicy nowych technologii spotkają się na DevFest – największym w skali globalnej wydarzeniu dla programistów, organizowanym przez Google Developer Groups (GDG). Ubiegłoroczna edycja odbywała się od września do listopada włącznie w 41 krajach na świecie. Odbyło się łącznie 77 spotkań, ponad 600 wykładów i hackatonów, na których 14500 uczestników spędziło w sumie 1150 godzin. 20% prelegentów stanowili przedstawiciele Google.

Tegoroczny polski DevFest odbędzie się 9 listopada, w Warszawskim Centrum EXPO XXI i jest jednym ze 160 wydarzeń, jakie odbędą się równolegle. W konferencji udział weźmie ponad 200 programistów z kraju i zagranicy. Są nimi członkowie GDG ze stolicy, z Poznania, Trójmiasta i Krakowa oraz niezrzeszeni deweloperzy, entuzjaści i osoby zajmujące się biznesem w sieci. DevFest rozpocznie się w sobotę rano i potrwa cały dzień. Impreza będzie podzielona na dwie ścieżki z sesjami połączonymi w bloki tematyczne: WEB i MOBILE, uzupełnione o warsztaty programistyczne (code labs). Tematyka konferencji będzie wzbogacona o tematy okołoprogramistyczne, skierowane do programistów i uczestników silnie związanych z tym biznesem.

Obraz

DevFest w Polsce będzie przypominał małe Google I/O. Oznacza to, że oprócz sesji i wykładów uczestnicy będą mieli również okazję do testowania urządzeń i nowych technologii, prezentowanych przez partnerów wydarzenia. Na uczestników będą czekały sandboxy, w których firmy partnerskie i startupy będą chwalić się swoimi osiągnięciami i prezentować swoje projekty.

Po konferencji dla wszystkich odbędzie się afterparty z DJ-em, nie braknie napojów i przekąsek. Aby wziąć udział w konferencji, należy wypełnić formularz rejestracji. Konferencja jest niestety płatna, ale opłata wynosi zaledwie 10 złotych netto. Program i dane kontaktowe organizatorów znajdują się na stronie wydarzenia: devfest.pl/. Portal dobreprogramy.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)