Gdzie jest burza? Radar burzowy i mapa wyładowań w aplikacji mobilnej

Gdzie jest burza?
Gdzie jest burza?

29.07.2019 17:35, aktual.: 26.09.2019 19:30

Gdzie jest burza? To pytanie zadajemy sobie za każdym razem, gdy do Polski dociera fala upałów. Bez względu na to, czy czekasz na zbawienne ochłodzenie, czy chcesz burzy uniknąć, polecam kilka praktycznych aplikacji pogodowych. Radar burzowy i ostrzeżenia o wyładowaniach możesz mieć zawsze przy sobie.

Monitor Burz – oczywisty wybór

Monitor Burz to oczywisty wybór, gdy chodzi o śledzenie wyładowań elektrycznych i opadów. Z aplikacji korzystam na co dzień przez całe lato. Moim zdaniem jest świetnym uzupełnieniem Komunikatów RSO.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W Monitorze Burz możesz zobaczyć szczegółową mapę opadów, wyładowań i wiatru. Informacje o wyładowaniach są dostarczane automatycznie przez stacje pogodowe (w tym polski system PERUN) i uzupełnione o zdjęcia „łowców burz” z różnych części kraju. Monitor Burz może też wysyłać ci powiadomienia, jeśli w pobliżu zaobserwowane zostaną wyładowania elektryczne.

Ponadto w aplikacji znajdują się mapy Blitzortung i animacje przygotowane z danych z radarów burzowych. To daje wgląd nie tylko w aktualny stan pogody, ale też pozwala oszacować kierunek poruszania się burzy.

Storm Radar: Mapa Pogody – jeśli chcesz więcej szczegółów

Storm Radar: Mapa pogody to nie tylko radar burzowy w aplikacji. To wszechstronna pogodynka, wyposażona w świetne monitorowanie burz i zwyczajne prognozy pogody.

Na pełnoekranowej, interaktywnej mapie możesz włączyć różne warstwy informacyjne, w tym widok z globalnej sieci radarów, rozkład temperatury i opadów, kierunek i prędkość wiatru, a nawet utrudnienia na drodze. Zmiany możesz obserwować na animacji, sięgającej 8 godzin wstecz i uzupełnionej o prognozę na 6 godzin w przód.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Ponadto aplikacja umożliwia śledzenie komórek burzowych, tras huraganów i ostrzega przed trudnymi warunkami pogodowymi w czasie rzeczywistym.

Wisienką na torcie są prognozy godzinowe i długoterminowe. Ponadto na terenie USA można śledzić na żywo wyładowania atmosferyczne.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)