WindowsDomGenealogiaGenoPro
GenoPro ikona

GenoPro2019 3.0.1.5

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

GenoPro to rozbudowany program do budowy graficznych drzew genealogicznych w postaci genogramów wyposażony w mechanizm tworzenia tabelarycznych raportów i statystyk na temat rodziny, dostępny w polskiej wersji językowej.

Pracę z GenoPro rozpoczynamy od czystej kartki, na którą możemy nanosić kolejne osoby, a następnie łączyć je w pary i dodawać potomstwo. Jeśli nie odpowiada nam ręczne dodawanie osób i relacji pomiędzy nimi, możemy skorzystać z funkcji Asystent rodziny, która od razu na podstawie wpisanych w kreatorze danych wygeneruje odpowiednie obiekty w genogramie.

Tym co wyróżnia program od wielu konkurencyjnych aplikacji jest niesamowicie duża ilość danych, jakimi możemy opisać poszczególne osoby czy relacje. Przykładowo do każdej osoby możemy zanotować daty chrztu, rodziców chrzestnych czy miejsce urodzenia, a nawet długość ciąży czy lekarza odbierającego poród — aplikacja oferuje do tego dedykowane pola, które potem można przeszukiwać i na podstawie których generowane są raporty. Podobnie zanotujemy miejsce i przyczynę śmierci, a nawet miejsce pochówku. Program samodzielnie wylicza również wiek wszystkich osób, żyjących i zmarłych. Relacje także oferują wiele opcji: począwszy od małżeństw (z podziałem na cywilne i wyznaniowe) przez konkubinaty po związki partnerskie, od potomków biologicznych po dzieci adoptowane i przysposobione. Relacje te możemy również szczegółowo opisywać (daty ceremonii, przyczyny ustania związku). Wielokrotne małżeństwa tej samej osoby, których rezultatem było kilkoro dzieci nie stanowią dla GenoPro problemu.

Po stworzeniu drzewa i uzupełnieniu możliwie dużej ilości informacji możemy skorzystać z części raportowej GenoPro. Oprócz wygenerowania pełnego drzewa w HTML w formie przypominającej Wiki możliwe jest także wyświetlenie wybranych danych w postaci tabel. Dzięki temu możemy na przykład przejrzeć wszystkie małżeństwa i sprawdzić, czy wpisaliśmy poprawne daty ich zawarcia. GenoPro obsługuje także import oraz eksport wszystkich danych do formatu GEDCOM, a także eksport do formatu XML, MetaFile lub pliku tekstowego.

Wersja bezpłatna i testowa

Program GenoPro można pobrać bezpłatnie. Wersja niezarejestrowana pozwala na otwieranie wszystkich drzew genealogicznych oraz zapisywanie tych, które składają się z nie więcej niż 25 osób. Bezpłatna rejestracja u producenta umożliwia otrzymanie klucza testowego, który znosi limit przy zapisie na 15 dni. Aby korzystać z programu dłużej i nadal móc zapisywać duże drzewa, konieczne jest zakupienie licencji.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
4.04 oceny
Twoja ocena
ProducentGenoPro Inc.
Liczba pobrań12 573
Data aktualizacji16 cze 2019
Rozmiar pliku6.03 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaTestowa (trial)
GenoPro ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)