GG Dysk - wirtualny dysk o pojemności 3 GB

GG Dysk - wirtualny dysk o pojemności 3 GB

Wojciech Cybulski
01.03.2012 03:58

Twórcy komunikatora GG udostępnili swoim użytkownikom GG Dysk - wirtualny dysk pozwalający na przechowywanie w chmurze plików i folderów. Użytkownicy mają do dyspozycji 3 GB przestrzeni dyskowej, którą będzie można odpłatnie rozszerzyć.

GG Dysk jest polskim odpowiednikiem takich usług jak SkyDrive czy Dropbox. Pozwala ona na przechowywanie danych w chmurze - każdy użytkownik otrzymuje do dyspozycji 3 GB bez limitu wielkości pojedynczego pliku. Wirtualny dysk twórców GG może być zarządzany z poziomu przeglądarki internetowej. Taki sposób korzystania z GG Dysk zapewnia nam między innymi możliwość dzielenia się danymi - możemy umieścić plik w katalogu "Publiczne" i wysłać link do niego dowolnej osobie. Usługa oferuje także funkcję współdzielenia katalogów z innymi osobami posiadającymi konto GG - możemy pozwolić, by wybrane osoby mogły zapisywać i odczytywać pliki w wybranym przez nas wirtualnym folderze. Jednak by wykorzystać cały potencjał usługi, musimy zainstalować na komputerze komunikator GG. Z poziomu komunikatora możemy dodatkowo w pełni automatycznie synchronizować dowolny folder między komputerem i GG Dysk. Aplikacja sama zadba, by na naszym wirtualnym dysku zawsze znajdowała się aktualna kopia wybranego folderu. Funkcja synchronizacji nie jest jeszcze dostępna, jednak twórcy obiecują, że wkrótce to się zmieni. Trwają także prace nad udostępnieniem GG Dysk w smartfonowej odmianie komunikatora GG.

Nowa usługa twórców GG nie jest zbyt rewolucyjna - polscy internauci mogą od dawna korzystać z choćby z Dropboxa. Jednak biorąc pod uwagę, że z GG korzysta w naszym kraju prawie każdy, GG Dysk ma spore szanse powodzenia. Nie jako samodzielna usługa, lecz dodatek do popularnego, powszechnie wykorzystywanego komunikatora.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)