Gier dla Linuksa coraz więcej, zbliża się Duke Nukem 3D: Megaton Edition i L4D2

Gier dla Linuksa coraz więcej, zbliża się Duke Nukem 3D: Megaton Edition i L4D2

22.03.2013 10:41, aktualizacja: 22.03.2013 15:24

Zdaniem Johna Carmacka portowanie gier na Linuksa z biznesowego punktu widzenia nie ma sensu, ale ich biblioteka sukcesywnie się powiększa, a i graczy przybywa. Wśród gier, które są właśnie przygotowywane do premiery na Linuksie, znalazł się na przykład finansowany przez fanów Leisure Suit Larry in the Land of the Lounge Lizards: Reloaded, ale to kropla w morzu.

Studio Replay Games, które pracuje nad kolejną odsłoną przygód Larry'ego Laffera, wyda dla Linuksa również swoja pierwszą klasyczną przygodówkę — Fester Mudd: The Curse of the Gold (rozwijana w ramach programu Greenlight). Gra osadzona w westernowych klimatach ma być pełna humoru i nawiązywać do klasyków gatunku.

Duke Nukem 3D: Megaton Edition - Launch Trailer

Skoro o klasykach mowa, trwają prace nad przeniesieniem na Linuksa Duke Nukem 3D: Megaton Edition — dopiero co umieszczonego na Steam w wersjach dla Windws i OS X pakietu zawierającego, poza podstawową wersją gry, Duke Nukem 3D: Atomic Edition i dodatki: Duke Caribbean: Life's a Beach, Duke: Nuclear Winter i Duke It Out in D.C.. Nie znamy jeszcze oficjalnego terminu premiery tego wydania. Jeśli ktoś nie może się doczekać, a posiada już kopię Duke Nukem 3D, może skorzystać z EDuke32 — silnika, który pozwala uruchomić grę na wszystkim, od PC po toster.

Na blogu L4D pojawiły się ponadto nowe informacje na temat Left 4 Dead 2 na Linuksa, choć niewiele mówią o postępach zespołu tworzącego grę. We wpisie można przeczytać, że prace idą pełną parą. Nie można jeszcze podać terminu premiery, ale prowadzone są wewnętrzne testy na Linuksie, OS X i PC. Póki co, wszystko wygląda dobrze. Pozostaje poczekać, aż Valve będzie bliżej premiery stabilnego wydania gry.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)