GIF filarem Internetu. Z Giphy łatwo zrobisz animowany obrazek z filmu

GIF filarem Internetu. Z Giphy łatwo zrobisz animowany obrazek z filmu

21.10.2015 12:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Serwis Giphy, gdzie można znaleźć animowany obrazek na każdą okazję, zachęca internautów do robienia jeszcze większej ilości własnych animowanych GIF-ów. Serwis udostępnił w tym celu banalnie prostą aplikację GIF Maker.

Obraz

GIF Maker działa w przeglądarce. Wystarczy wysłać do aplikacji film z dysku lub podać jej odnośnik do filmu na YouTube. Następnie wystarczy ustalić początek animacji, koniec i ewentualnie dodać podpis i etykietki.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Gotowy GIF można udostępnić w serwisach społecznościowych lub zamieścić na stronie. Obrazki mogą być widoczne dla wszystkich lub prywatne, ale oczywiście prywatnych nie można udostępniać, więc nie ma z nimi żadnej zabawy.

Inicjatywa portalu Giphy to kolejny dowód na to, że mimo postępu i dostępności nowych rozwiązań, Internet nie może istnieć bez animowanych GIF-ów. Zauważyli to właściciele serwisu Imgur, który został wyposażony w konwerter filmów do GIF-ów, Twittera, nie brak też programów do tworzenia GIF-ów, które znajdziecie w naszej bazie: Instagiffer, QGifer, Free GIF Maker i tym podobne.

Giphy zmierza do tego, by znaleźć się na pozycji analogicznej do YouTube'a dla GIF-ów. Na liście produktów powiązanych z serwisem znajduje się nawet rozszerzenie dla przeglądarki Google Chrome, które to pozwala dodawać do ulubionych GIF-y znalezione na różnych stronach i odkrywać nowe, śmieszne, fascynujące i rozczulające animowane obrazki.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)