Gimp Paint Studio2.0

zabezpiecz pobieranie

Gimp Paint Studio to zestaw pędzli i zapisanych ustawień narzędzi przeznaczony dla malarzy, ilustratorów i rysowników, przeznaczony do używania z programem GIMP.

Z Gimp Paint Studio z pewnością zadowoleni będą użytkownicy zajmujący się tworzeniem ilustracji, malowaniem lub szkicowaniem z użyciem GIMP-a. Wszystkie komponenty są przygotowane tak, aby przypominały tradycyjne narzędzia rysownicze i pozwalały wiernie odwzorować tradycyjny rysunek. W kolekcji pędzli znajdują się klasyczne przybory (grafity, ołówki, długopis BIC, pędzle, szpachelka, pastele olejne) oraz pędzle wspomagające rysowanie niektórych typów obiektów (pył, skały i góry, faktura sznurka, liście, „brudna plama”, chmury, promień światła, poświata, futro i włosy, dym, ogień). Ponadto pakiet zawiera zestawy ustawień dla gumki, smużenia, aerografu oraz stalówki. Palety i gradienty dołączone do pakietu przygotowane zostały tak, aby ułatwić rysowanie popularnych faktur, jak skóra, oczy, rośliny, metale i tak dalej.

Pędzle dostępne są całkowicie za darmo. Aby dodać je do zasobów Gimp-a, należy skopiować zawartość pobranego archiwum do folderu z ustawieniami GIMP-a, na przykład C:\Documents and Settings[nazwa użytkownika].gimp-2.6 w systemie Windows XP, C:\Users[nazwa użytkownika].gimp-2.6 w przypadku Windows Vista i 7. Pełną instrukcję instalacji, również w formie wideo dla części ze wspieranych systemów, można znaleźć na wiki projektu.

W poszukiwaniu inspiracji warto udać się na stronę jednego z twórców Gimp Paint Studio, Ramona Mirandy, oraz obejrzeć na stronie projektu stworzone przez niego filmy instruktażowe.

Udostępnij
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
4.17 ocen
Twoja ocena:
ProducentGPS Team
Liczba pobrań23 965
Data aktualizacji9 lip 2012
Rozmiar pliku10.06 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Komentarze (27)