Gluegate: flagowy Huawei Mate 20 Pro ma problem z ekranem. Winny prawdopodobnie klej

fot. Huawei
fot. Huawei

03.11.2018 15:04, aktual.: 03.11.2018 17:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowy flagowy smartfon Huaweia jest z pewnością jednym z najlepszych na rynku. Otrzymał pokaźny zestaw nowoczesnych rozwiązań, wydajny procesor i świetną kamerę. Okazuje się, że nie udało się uniknąć wpadek. Pierwsi użytkownicy zgłaszają problemy z wyświetlaczem – pojawia się coraz więcej skarg na forach, zdjęć czy filmów.

Huawei Mate 20 Pro został wyposażony w wyświetlacz OLED, który jest zauważalnie zaokrąglony na bokach. Trzeba przyznać, że oferowany obraz to topowa półka. Wrażenie robi świetna czerń, maksymalna jasność czy ostrość wyświetlanych treści. Jednak w wybranych modelach pojawiają się przebarwienia. Sporych rozmiarów plamy mogą odczuwalnie zmniejszyć komfort korzystania ze smartfonu.

  • źródło: gsmarena.com
  • źródło: gsmarena.com
[1/2] źródło: gsmarena.com

Plamy najczęściej pojawiają się przy krawędziach, zwłaszcza w miejscach zakrzywienia wyświetlacza. Niepożądany efekt jest najbardziej widoczny przy słabym świetle i z ustawioną niską jasnością ekranu. Dodatkowo może zostać spotęgowany przy czarnej tapecie lub ciemnym interfejsie w aplikacji. Nie jest jeszcze znana skala problemu. Aczkolwiek aktualne informacje wskazują, że pojawią się on w egzemplarzach Mate’a 20 Pro z ekranem OLED wyprodukowanym przez LG. Modele z wyświetlaczem BOE mają nie posiadać opisywanej wady.

Oficjalna przyczyna problemu nie została ujawniona. Niektórzy wskazują jednak. że wina leży po stronie niepoprawnie nałożonego kleju. W związku z tym afera w internecie zyskała nazwę Gluegate. Jednym rozwiązaniem problemu plam, które w skrajnych przypadkach mogą pokryć większość powierzchni wyświetlacza, jest kontakt z firmą Huawei w celu naprawy urządzenia lub wymiany na egzemplarz pozbawiony wad.

Takie wpadki w drogim flagowcu nie powinny mieć miejsca – Huawei Mate 20 Pro kosztuje 4000 zł. Konkurencja nie jest jednak lepsza. Warto przypomnieć aferę z akumulatorami w Samsungu Galaxy Note 7 czy problem z antenami w iPhonie 4.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (114)