Gmail otrzymuje nową funkcję, która jest odpowiedzią na potrzeby użytkowników. Chodzi o możliwość przekazywania wiadomości e-mail w formie załączników, co ma pomóc w kreowaniu czytelnych wątków odnoszących się jednocześnie do kilku tematów.

bEUnAGSZ

Google informuje, że wysluchał próśb użytkowników Gmaila, którzy skarżyli się na brak możliwości wysyłania wiadomości w formie załączników. Zamiast "klasycznie" przekazywać treść do danej osoby, dodając kolejny wpis na liście wiadomości w wątku, od teraz Gmail pozwala dołączyć wiadomość jako plik EML. Dzięki temu, do jednego e-maila można załączyć kilka wiadomości – nawet, jeśli pochodzą z innych wątków.

Gmail i przekazywanie wiadomości w formie załącznika, fot. Google.
Gmail i przekazywanie wiadomości w formie załącznika, fot. Google.

Nowość jest wdrażana od poniedziałku, ale wyłącznie na kanale szybkich aktualizacji. W praktyce oznacza to, że już teraz z nowości będą mogli korzystac tylko nieliczni. Wszystkim użytkownikom Gmaila, także poza firmami, nowość będzie udostępniana od 6 stycznia 2020 roku. Pojawienie się nowej metody przekazywania wiadomości powinno trafić do wszystkich maksymalnie w ciągu 15 dni od tego momentu.

bEUnAGTb

Taki sposób wdrażania nowych funkcji w usługach Google'a nie jest żadną nowością. Producent niemal zawsze deklaruje udostępnienie wybranej nowości w dość dużym przedziale czasowym. W konsekwencji niestety nie wszyscy użytkownicy mogą się cieszyć zapowiadanymi nowościami w tym samym momencie. Dobrym przykładem z niedalekiej przeszłości może być uruchomienie wdrażania trybu incognito w Mapach Google.

Mobilną aplikację Gmaila można pobrać z naszego katalogu programów.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (20)
bEUnAGTX