r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Gmail

Strona główna Android Komunikacja/społeczność Klienty e-mail
Pobierz program w oficjalnym sklepie Google Play
lub zeskanuj:

Aplikacja Gmail jest oficjalnym klientem dla skrzynek pocztowych oferowanych przez firmę Google. Obsługuje ona zarówno skrzynki prywatne w domenie gmail.com, jak i konta w ramach Aplikacji Google, a także dostarczanie wiadomości w trybie push.

Galeria programu

Skrzynki przeznaczone do obsługi należy najpierw dodać jako konta Google w systemowym zarządzaniu kontami. Oprócz podstawowych operacji, takich jak tworzenie wiadomości, ich usuwanie i archiwizowanie (również przy pomocy gestów), aplikacja obsługuje większość funkcji dostępnych w interfejsie webowym. Znajdziemy tu więc etykiety wiadomości, oraz wysyłanie wiadomości za pomocą wielu połączonych kont (klient umożliwia wybór konta z którego ma zostać wysłana wiadomość).

Nie zabrakło kategorii wiadomości, a także obsługi skrzynki typu priorytety. Ponadto możliwe jest wyświetlanie wiadomości w formie wątków, pobieranie i wysyłanie załączników, oraz oczywiście wyszukiwanie. Ustawienia pozwalają na wybranie sposobu powiadamiania o nowej poczcie (dźwięk, wibracje), ustawianie podpisu dla wiadomości wysłanych za pomocą telefonu, domyślną akcję wykonywaną po przesunięciu palcem po wiadomości (archiwizacja lub kasowanie) oraz dokładne zarządzanie synchronizacją.

Domyślnie synchronizowane są wiadomości tylko z folderu odebrane, możliwe jest synchronizowanie każdej etykiety z oddzielnym ustawieniem dni synchronizacji. Aplikacja niestety nie pozwala na synchronizowanie tylko co określony czas. Jeden dostępny widget zapewnia nam szybki dostęp do odebranych wiadomości.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Mobilna aplikacja Gmaila w końcu z wygodną funkcją podglądu dokumentów

13
OPROGRAMOWANIE 19.12.2016 | Mateusz Budzeń (Scorpions.B)

Nawet jeśli nie posiadaliśmy odpowiedniej aplikacji, to w Dysku Google mieliśmy przynajmniej możliwość podglądu dokumentu. Taka opcja nie była dostępna w Gmailu, co było dość niewygodne, w końcu na pocztę często dostajemy różne dokumenty. Na szczęście, z najnowszą aktualizacją to niedociągnięcie znika. Do tej pory, gdy chcieliśmy otworzyć dokument tekstowy czy tabletkę z arkusza kalkulacyjnego z poziomu aplikacji Gmail, byliśmy przekierowywani do innej aplikacji, o ile ją posiadaliśmy, a jeśli nie, pozostawało nam otworzenie linku w przeglądarce. Próba szybkiego podejrzenia pliku kończyła…

Google się troszczy: kolejna funkcja związana z bezpieczeństwem w Gmailu

31
BEZPIECZEŃSTWO 11.08.2016 | Maciej Olanicki (b.munro)

Do Gmaila trafiły w ostatnim czasie powiadomienia o braku obsługi szyfrowania przez usługę pocztową adresata. Nie tyle zapewnia to bezpieczeństwo, co raczej ma uświadamiać i uczulać użytkowników. Dziś Google zaprezentowało kolejne efekty prac nad systemem ostrzegania użytkowników o zagrożeniach. Ostatnie zmiany powodowały wyświetlanie ośmiokąta z wpisanym znakiem zapytania przy nazwach uczestników konwersacji, których usługa pocztowa nie jest zgodna ze standardem TLS. W pozostałych (zabezpieczonych) przypadkach, użytkownik mógł dowiedzieć się o szyfrowaniu, dzięki widoczności ikony…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
PitBoss   9 #2 30.12.2016 23:52

@jumbojet747: Dobrze że ja takich problemów nie mam, u mnie działa dobrze :)

Swoją drogą fajnie by było jakby też z aktualizowali wersję na PC, bo jakoś nie do końca podoba mi się ten w win10 i nie bardzo mu ufam.

jumbojet747   1 #1 22.06.2014 20:23

Wiecie co to jest gmail? To kolejny szajs, który wypuściło google. Nie łąduje, nie ściąga plików nie umieszcza ich na dysku, same błędy !!!!! Za chiny ludowe nie będę z tego gó*** korzystać. Pozdrawiam zaszczane google i ich je**** wymysły :)

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.