Gmail

Strona główna Android Komunikacja/społeczność Klienty e-mail
Pobierz program
lub zeskanuj:

Aplikacja Gmail jest oficjalnym klientem dla skrzynek pocztowych oferowanych przez firmę Google. Obsługuje ona zarówno skrzynki prywatne w domenie gmail.com, jak i konta w ramach Aplikacji Google, a także dostarczanie wiadomości w trybie push.

Skrzynki przeznaczone do obsługi należy najpierw dodać jako konta Google w systemowym zarządzaniu kontami. Oprócz podstawowych operacji, takich jak tworzenie wiadomości, ich usuwanie i archiwizowanie (również przy pomocy gestów), aplikacja obsługuje większość funkcji dostępnych w interfejsie webowym. Znajdziemy tu więc etykiety wiadomości, oraz wysyłanie wiadomości za pomocą wielu połączonych kont (klient umożliwia wybór konta z którego ma zostać wysłana wiadomość).

Nie zabrakło kategorii wiadomości, a także obsługi skrzynki typu priorytety. Ponadto możliwe jest wyświetlanie wiadomości w formie wątków, pobieranie i wysyłanie załączników, oraz oczywiście wyszukiwanie. Ustawienia pozwalają na wybranie sposobu powiadamiania o nowej poczcie (dźwięk, wibracje), ustawianie podpisu dla wiadomości wysłanych za pomocą telefonu, domyślną akcję wykonywaną po przesunięciu palcem po wiadomości (archiwizacja lub kasowanie) oraz dokładne zarządzanie synchronizacją.

Domyślnie synchronizowane są wiadomości tylko z folderu odebrane, możliwe jest synchronizowanie każdej etykiety z oddzielnym ustawieniem dni synchronizacji. Aplikacja niestety nie pozwala na synchronizowanie tylko co określony czas. Jeden dostępny widget zapewnia nam szybki dostęp do odebranych wiadomości.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Duże zmiany w Gmailu – wiadomości będą jak szybkie mobilne strony internetowe

59
13.02.2018  •  Maciej Olanicki

Pisaliśmy już dziś o tym, że w Google ma zamiar wprowadzić nowy sposób prezentowania stron AMP w wynikach wyszukiwania – pojawią się tam duże karty z obrazkami inspirowane znanymi ze Snapchata filmikami Stories. Google właśnie wydało komunikat, który zapowiada, że spore zmiany obejmą także Gmaila. AMP, czyli Accelerated Mobile Pages to opracowana przez Google (i mocno promowana) specyfikacja mobilnych stron internetowych, która wymuszają na wydawcach stosowanie się do ściśle określonych reguł. Dzięki nim użytkownicy maja otrzymywać szybki i wygodny dostęp do treści, w którym kluczowym…

Jak zwolnić miejsce na Dysku Google dzięki usunięciu załączników z Gmaila?

17
05.02.2018  •  Maciej Olanicki

W podstawowej bezpłatnej ofercie konta Google użytkownik musi zmieścić swoje pliki w schowku o pojemności 15 gigabajtów. Biorąc pod uwagę, że przestrzeń ta współdzielona jest pomiędzy różne usługi, np. Zdjęcia Google (a zatem także i filmy) czy Dokumenty Google, nierzadko robi się ciasno. Dość często użytkownicy zapominają jednak, że w przestrzeń konta Google wykorzystywana jest także przez Gmaila. A tam dużych, niekiedy od lat niepotrzebnych plików potrafią się zgromadzić się mogą całe gigabajty. Jak się ich szybko pozbyć? Dittach Pod koniec zeszłego roku pisałem o rozszerzeniu Dittach,…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
PitBoss   10 #2 30.12.2016 23:52

@jumbojet747: Dobrze że ja takich problemów nie mam, u mnie działa dobrze :)

Swoją drogą fajnie by było jakby też z aktualizowali wersję na PC, bo jakoś nie do końca podoba mi się ten w win10 i nie bardzo mu ufam.

jumbojet747   1 #1 22.06.2014 20:23

Wiecie co to jest gmail? To kolejny szajs, który wypuściło google. Nie łąduje, nie ściąga plików nie umieszcza ich na dysku, same błędy !!!!! Za chiny ludowe nie będę z tego gó*** korzystać. Pozdrawiam zaszczane google i ich je**** wymysły :)

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNetflix mówi, że ma czyste ręce. Nie zbieramy o was danych