Gmail otrzymał nową funkcję. Szybsze tłumaczenie maili

Poczta Gmail a pobieranie wiadomości z innych kont
Poczta Gmail a pobieranie wiadomości z innych kont
Źródło zdjęć: © Unsplash.com

10.08.2023 13:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aplikacja Gmail na urządzenia z systemem Android i iOS otrzymała nową funkcję. Użytkownicy mobilnej wersji aplikacji pocztowej Google będą mogli w łatwiejszy sposób tłumaczyć otrzymywane wiadomości.

Google poinformował o nowej funkcji, która trafiła do aplikacji mobilnej Gmail dedykowanej na urządzenia korzystające z systemów operacyjnych Android i iOS. Chodzi o tłumaczenie treści wiadomości bezpośrednio w aplikacji, bez konieczności kopiowania jej i wklejania do tłumacza. Funkcja ta od dawna była dostępna w przeglądarce, ale w aplikacji mobilnej jej zabrakło.

Jej działanie będzie intuicyjne i proste. Jak czytamy na blogu Google, gdzie poinformowano o wprowadzeniu nowej funkcji, w celu przetłumaczenia treści otrzymanej wiadomości wystarczy kliknąć pojawiający się baner "przetłumacz na…", a aplikacja automatycznie wyświetli tekst w wybranym przez nas języku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nowa funkcja trafi do wszystkich użytkowników pełnej wersji aplikacji. Baner, który umożliwia tłumaczenie, pojawia się wówczas, gdy otrzymana wiadomość będzie napisana w innym języku, niż podstawowy język określony przez nas w ustawieniach konta Google.

Nowa funkcja w Gmailu. Tłumacz w aplikacji

Nie martwcie się, jeśli jeszcze nie macie dostępu do nowej funkcji aplikacji Gmail. Na blogu gogle poinformowano, że będzie ona udostępniana kolejnym użytkownikom urządzeń z systemem Android w ciągu 15 dni, począwszy od 8 sierpnia 2023 r., co oznacza, że najpóźniej będzie ona dostępna 23 sierpnia 2023 r.

Posiadacze iPhone'ów i iPadów będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Nowa wersja aplikacji Gmail na urządzenia z systemem iOS będzie udostępniona 21 sierpnia. Jej wdrożenie również może zająć do 15 dni od tego momentu, więc niektórzy użytkownicy sprzętu Apple doczekają się nowej funkcji Gmaila dopiero w przyszłym miesiącu.

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)