Gmail z dodatkami, by pracowało się wygodniej i wydajniej

Gmail z dodatkami, by pracowało się wygodniej i wydajniej

Gmail z dodatkami, by pracowało się wygodniej i wydajniej
25.10.2017 19:52, aktualizacja: 26.10.2017 12:16

Po nowym wyglądzie kalendarza Google dostaliśmy aktualizację Gmaila. Co prawda nie ma tu jeszcze nowego wyglądu, ale są inne warte uwagi zmiany – obsługa rozszerzeń. Dzięki nim można wygodnie połączyć pocztę z narzędziami zewnętrznymi, by pracowało się wygodniej i szybciej.

Obsługa rozszerzeń była testowana od marca, więc nie ma tu niespodzianek. Są to dodatki typowo biznesowe, pozwalające zarządzać zadaniami, komunikować się w grupie, rozsyłać faktury i tym podobne.

Na liście dostępnych od początku rozszerzeń znajdziemy Asanę, Trello i Wrike do zarządzania zadaniami i projektami, Dialpad i RingCentral do komunikacji oraz Hire do zarządzania aplikacjami od kandydatów na różne stanowiska. Jest tu też Intuit QuickBooks Invoicing do rozsyłania faktur, ProsperWorks do zarządzania bazą kontrahentów, Smartsheet do rozliczeń i Streak do komunikacji handlowej. Wkrótce pojawi się też DocuSign, przeznaczony do cyfrowego podpisywania dokumentów.

Obraz

To oczywiście dopiero początek. Deweloperzy mogą tworzyć własne dodatki do Gmaila, korzystając z context cards – frameworka, pozwalającego budować kontekstowe okienka, pojawiające się, gdy będą potrzebne. Można w nich umieszczać różne elementy, w tym dodatkowe informacje, formularze, grafiki i odnośniki, czyli wszystko to, co może się przydać przy łączeniu dwóch aplikacji przeglądarkowych. Co ważne, ten sam kod będzie działał w desktopowej i mobilnej wersji Gmaila. Szczegóły znajdziecie w dokumentacji.

Dostępne już dodatki znajdziecie w markecie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)