Goclever mierzy wysoko – wprowadza na rynek trzy nowe drony

Goclever mierzy wysoko – wprowadza na rynek trzy nowe drony

05.11.2015 18:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma GOCLEVER chce przyciągnąć amatorów podniebnych podróży. W jej ofercie znalazły się trzy nowe modele dronów: Drone Alfa, przeznaczony do nauki latania, Drone HD, wyposażony w kamerkę i Drone HD FPV, który dostarczy widok z perspektywy pierwszej osoby pilotowi.

Drone Alfa to model kierowany do początkujących pilotów, na którym będą mogli nauczyć się kierować czterowirnikowcem. Model ten jest lekki i dynamiczny, a przy tym ma zapewnić łatwość sterowania. Jego wymiary to 36×36×8,5 cm. Choć niepozorny, jest bardzo szybki i może latać z prędkością nawet 30 km/h. Akumulator o pojemności 730 mAh ma wystarczyć na około 10 minut latania w odległości do 100 metrów od pilota.

Obraz

Aparatura z ekranem LCD umożliwia podgląd parametrów lotu i kalibrację silników. Ponadto można włączyć tryb uproszczonej orientacji – dron będzie kierował się zawsze względem położenia pilota. Będzie też można przywołać drona do miejsca startu jednym przyciskiem. Jego obudowa została wyposażona w 12 LED-ów, a w komplecie znajdziemy zapasowe śmigła i ładowarkę.

Bardziej doświadczonym pilotom mogą spodobać się modele Drone HD i Drone HD FPV. Oba zostały wyposażone w kamerkę HD, przy czym pierwszy z nich nagrywa materiał na kartę pamięci (karta o pojemności 2 GB została dołączona do urządzenia), drugi zaś umożliwia podgląd i zapis obrazu na żywo przez WiFi i aplikację mobilną na Androida. Oba drony sterowane są podobną aparaturą, jak Alpha, ale model przeznaczony do FPV ma dodatkowo uchwyt na smartfon.

  • Kamerka Drone HD
  • Kamerka Drone HD FPV
[1/2] Kamerka Drone HD

Oba urządzenia mają 6-osiowy żyroskop. Można nimi latać do 30 minut dzięki temu, że każdy z nich dostanie 3 dodatkowe akumulatory o pojemności 730 mAh. Ich obudowy także mają podświetlenie, do każdego dołączony został zapasowy komplet śmigieł i osłony do latania w pomieszczeniach.

Drony GOCLEVER już są dostępne w sklepach internetowych. Drone Alfa kosztuje 199 zł, Drone HD 299 zł, a Drone HD FPV 399 zł.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)