Gog.com wprowadził płatności w złotówkach. Jest naprawdę drogo

Gog.com wprowadził płatności w złotówkach. Jest naprawdę drogo

Na stronie głównej gog.com ceny gier podawane są już w złotówkach
Na stronie głównej gog.com ceny gier podawane są już w złotówkach
Łukasz Maślanka
06.05.2016 11:07

Mamy dobre wieści dla polskich klientów internetowego sklepu z grami Gog.com. Wprowadzono w nim możliwość płacenia za zakupy w złotówkach. Za ułatwieniami walutowymi nie poszło jednak dopasowanie oferty do polskich realiów finansowych i ceny są dość wysokie jak na kieszeń zwykłego Kowalskiego.

W czwartek na stronie internetowej Gog.com pojawiła się informacja o wprowadzeniu przez serwis rozliczeń w nowych walutach. Oprócz złotówki, płacić można także w dolarach kanadyjskich (CAD), frankach szwajcarskich (CHF) oraz walutach krajów Skandynawii: koronie norweskiej (NOK), koronie szwedzkiej (SEK) i koronie duńskiej (DKK). Dotychczas klienci Gog.com z Polski mogli płacić tylko w dolarach lub w euro, a elementem transakcji było przewalutowanie przez bank. Dla tych użytkowników, którzy chcą pozostać przy wcześniejszych opcjach płatności, przewidziano możliwość ręcznego ustalenia waluty do rozliczeń. Można to zrobić w ustawieniach konta użytkownika Gog.com.

Na stronie głównej gog.com ceny gier podawane są już w złotówkach
Na stronie głównej gog.com ceny gier podawane są już w złotówkach

Walutowy ukłon w stronę Polaków to rzecz jasna gest warty docenienia, ale szkoda, że nie poszło za nim urealnienie cen. Gry w Gog.com są bowiem zwyczajnie drogie. Weźmy pierwszy z brzegu przykład: szperając za promocjami, Assassin’s Creed (Director’s Cut Edition) w innych sklepach internetowych w Polsce można kupić już za ok. 30 zł, tymczasem w Gog.com cena tej pozycji wynosi... ponad 75 zł.

Obraz

Idźmy dalej: za grę Wiedźmin 2 – Zabójcy Królow (Edycja rozszerzona) Gog.com życzy sobie ok. 76 zł, a po krótkich poszukiwaniach na wirtualnych półkach innych sklepów internetowych znajdziemy tę pozycję nawet za nieco ponad 30 zł. Zostając przy Wiedźminie: za trzecią część gry z tej serii Gog.com liczy sobie ponad 170 zł, gdy kupując ją na stronie internetowej CD Projektu zapłacimy ok. 110 zł, a gdy poszperać za promocjami, można zejść z ceną nawet poniżej 100 zł. Różnice cenowe są więc pokaźne i nawet najbardziej zagorzali polscy patrioci nie będą skłonni płacić blisko dwa razy więcej za grę w Gog.com tylko dlatego, że mogą to zrobić w złotówkach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)