Google aktualizuje Chrome, nagradza za wykryte błędy

Google aktualizuje Chrome, nagradza za wykryte błędy

13.01.2011 17:54

Google zaktualizował stabilną wydanie przeglądarki Chrome do wersji 8.0.552.237. Nagrody pieniężne otrzymały osoby, które wykryły istotne błędy w programie.

Jak czytamy na oficjalnym blogu Chrome, ukazała się najnowsza aktualizacja przeglądarki, a także systemu Chrome OS (do wersji 8.0.552.334). Wprowadzono szereg poprawek związanych z bezpieczeństwem programu. Przyznano najwyższą nagrodę pieniężną za wykrycie krytycznego błędu w przeglądarce internetowej. Suma 3133 dolarów i 7 centów przypadła Sergeyowi Glazunovi. Co więcej, Glazunov otrzymał także aż 4 mniejsze nagrody za wykrycie błędów o wysokim znaczeniu dla bezpieczeństwa Chrome. W sumie w ten sposób internauta „zarobił” niemal 7500 dolarów. Google poinformował również, że pieniądze dla osób, które nie mogą z różnych względów przyjąć nagrody Chromium Security Reward, zostaną przekazane na rzecz Czerwonego Krzyża.

Chromium Security Awards działa od stycznia zeszłego roku, jednak dopiero w lipcu 2010 podniesiono najwyższą nagrodę do wysokości 3 tys. dolarów. Podobne sumy oferuje także Mozilla w ramach programu Bug Bounty. Obaj twórcy przeglądarek chcą w ten sposób nagradzać trud dobrowolnych współpracowników. Innym powodem jest też eliminacja czarnego rynku, gdzie sprzedawane są informacje na temat luk i błędów w oprogramowaniu.

Chrome w wersji 8.0.552.237 dostępny jest w naszym vortalu dla systemów Windows, Linux i Mac OS X.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (63)