Google+ API pokaże zdjęcia, na razie tylko do odczytu

Google+ API pokaże zdjęcia, na razie tylko do odczytu

16.11.2011 14:39

Ktoś w firmie Google się pospieszył i przedwcześnie opublikował pewien wpis blogowy. Ale dzięki temu wiemy już, że Google+ będzie mieć API.

Reporterom serwisu TechCrunch udało się trafić na wpis na blogu, który znikł zaraz po publikacji. Niestety dla Google'a, na szczęście dla dziennikarzy, wpis został zindeksowany przez wyszukiwarkę i już nie zginie.

Sprawa jest już przesądzona — będzie API dla Google+, które da zewnętrznym aplikacjom dostęp do zdjęć. Na razie jednak deweloperzy aplikacji korzystających z danych umieszczanych na serwisie będą mieli dostęp jedynie do publicznych zdjęć, filmów i albumów w trybie tylko do odczytu. Aby deweloperzy mieli możliwość respektowania praw autorskich, Google będzie eksponować również licencje z rodziny Creative Commons. W połączeniu z silnikiem wyszukiwania ma to umożliwić zbieranie kolekcji multimediów związanych z daną osobą lub tematem.

Będzie API, więc będą również aplikacje innych producentów korzystające z danych Google+. Na początek możemy spodziewać się programów wyświetlających zdjęcia kotków na tapecie, ale z biegiem czasu i rozwojem API powstaną również bardziej kreatywne i praktyczne aplikacje. Pozostaje mieć nadzieję, że doczekamy się również API umożliwiającego bardziej osobistą interakcję z serwisem z poziomu aplikacji innych producentów.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)