Google będzie rozwijać e-booki, kupuje eBook Technologies

Google będzie rozwijać e-booki, kupuje eBook Technologies

13.01.2011 12:05

Google dokonał zakupu eBook Technologies, kalifornijskiej firmy zajmującej się tworzeniem technologii ułatwiających publikowanie i rozpowszechnianie książek elektronicznych.

Informacja na temat przejęcia eBook Technologies pojawiła się na głównej stronie firmy. Szczegółów transakcji nie zdradzono. Zakup potwierdził rzecznik prasowy Google’a w rozmowie dla serwisu TechCrunch. eBook Technologies zajmuje się produkcją e-czytników z oprogramowaniem, tworzeniem rozwiązań dla sprzedawców książek (eBookstore), a także narzędzi do publikowania materiałów (eBook Publisher). Można przypuszczać, że Google kupując eBook Technologies zainteresowany był przede wszystkim oprogramowaniem rozwijanym przez tę firmę. Oferuje ona między innymi natychmiastowe wyszukiwanie, a także tworzenie zakładek za pomocą gestów w urządzeniach z ekranem dotykowym. Istotnym elementem jest również integracja urządzenia z e-sklepem.

Google zapewne wykorzysta doświadczenia eBook Technologies w rozwoju swojego sklepu z e-bookami. Przypomnijmy że został on uruchomiony miesiąc temu. Obecnie Google eBookstore dostępny jest jedynie na terenie USA, ale firma zapowiada wprowadzenie e-sklepu także w innych krajach. Rynek e-booków jest według szacunków wart około 1 mld dolarów, jest więc o co walczyć. Google ma jednak silnych konkurentów - Amazon.com, czy otwarty w zeszłym roku przez firmę Apple iBooks.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)