Google chce więcej aplikacji skrojonych na tablety

Google chce więcej aplikacji skrojonych na tablety

Marcin Paterek
09.10.2012 16:42, aktualizacja: 22.10.2012 13:34

Nie jest tajemnicą fakt, że spora część programów dostępnych w Google Play jest przystosowana do wyświetlaczy smartfonów, a nie tabletów. Pozornie różnica nie jest znacząca, ale większa powierzchnia robocza zauważalnie poprawia komfort pracy. Dlatego Google przygotował specjalny poradnik dla deweloperów, w którym omawia kwestie projektowania aplikacji na tablety.

Obraz

Poruszane kwestie dotyczą m.in. wykorzystania zalet większego ekranu, zaplanowania widoku horyzontalnego, dopasowania tła, rozmiaru czcionek czy elementów graficznych. Jak twierdzą twórcy poradnika, ich nadrzędnym celem jest zachęcenie do ulepszenia tych programów, które na tabletach wyglądają zauważalnie gorzej niż na smartfonach. O korzyściach z tworzenia aplikacji przystosowanych do tabletów mogą świadczyć przykłady Mint.com, Tiny Co czy Instapaper, które po wprowadzeniu zmian odnotowały wyższy poziom zaangażowania użytkowników, większą liczbę pobrań i lepszą monetyzację — twierdzi koncern. Oprócz stworzenia samego poradnika, deweloperzy będą publikować porady na profilu w Google+. Zaplanowano także kilka wydarzeń, które będzie można obejrzeć na kanale Android Developers w portalu YouTube.

Skąd to zainteresowanie tworzeniem aplikacji dostosowanych do większych wyświetlaczy? Być może trzeba je połączyć z plotkami o współpracy Google i Samsunga — według przecieków, obie firmy chcą stworzyć 10-calowy tablet z ekranem zdolnym do wyświetlania grafiki w rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli. Inne pogłoski mówią też o tym, że rodzina Nexus powiększy się o kolejnego smartfona. Produkcją słuchawki z też nie najmniejszym, 4,7-calowym ekranem (1024 x 768 pikseli), procesorem Qualcomm Snapdragon S4 1,5 GHz oraz aparatem 13 Mpix miałoby się zająć LG.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)