Google Chrome Canary – aktualizacje dla żądnych wrażeń także na Androidzie

Google Chrome Canary – aktualizacje dla żądnych wrażeń także na Androidzie

Google Chrome Canary – aktualizacje dla żądnych wrażeń także na Androidzie
19.10.2016 11:47

Twórcy przeglądarek przyzwyczaili nas do sporego pluralizmu, jeżeli chodzi o dostępność wariantów swojego oprogramowania. Standardem stało się, że użytkownicy mogą dostosowywać tempo implementacji nowości (i stabilność) do własnych wymagań i oczekiwań, dzięki możliwości wyboru pomiędzy wersją stabilną, betą i deweloperską. Nowość na Androidzie pojawiła się w tej kwestii w przeglądarce Google Chrome.

Odtąd na Androidzie, obok wersji stabilnej, beta i deweloperskiej, korzystać można już z Google Chrome Canary, która dostępna jest w naszej bazie na pecety, a teraz także na urządzenia mobilne z Androidem. Czym jest Canary? Samo Google opisuje ten kanał aktualizacji jako przeznaczony dla użytkowników żądnych wrażeń, gdzie najszybciej trafiają kolejne zmiany. Oczywiście ma to swoje konsekwencje – Chrome Canary może być niestabilna i nie jest zalecana do codziennej pracy.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W praktyce Google Chrome Canary w wersji mobilnej różni się do wersji deweloperskiej codziennymi aktualizacjami, które przynoszą zarówno poprawki, jak i nowe funkcje. Wersję tę można rozpoznać po złotej (czy też kanarkowej) kolorystyce logo. Aktualna wersja Chrome Canary to kompilacja numer 56.0.2894.0, co stanowi sporą różnicę w stosunku do wersji 53 dostępnej w kanale stabilnym i 55, którą pobrać można w najbardziej dotąd eksperymentalnym kanale deweloperskim.

Nie zmienia to faktu, że zauważalnych różnic jest naprawdę niewiele, przynajmniej na razie. Można się bowiem spodziewać, że szybko pojawi się ich sporo, gdyż Google będzie w Canary implementowało kolejne funkcje, nie martwiąc się szczególnie o optymalizację czy stabilność. Ta ostatnia kwestia zresztą także wypada jak dotąd bez zarzutu – podczas testów nie zdarzyły się żadne problemy z działaniem aplikacji. Użytkownicy żądni wrażeń mogą znaleźć wszystkie wersje Google Chrome w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)