Google Chrome: jak sprawdzić zapisane hasła?

Google Chrome: jak sprawdzić zapisane hasła?

Google Chrome: jak sprawdzić zapisane hasła?
Google Chrome: jak sprawdzić zapisane hasła?
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Krzysztof Fiedor
Krzysztof Fiedor
29.04.2022 08:02, aktualizacja: 29.04.2022 10:11

Zapisane hasła w Google Chrome można odczytać i to na dwa sposoby. To świetna możliwość w sytuacji, kiedy zapomnimy hasła do jakiegoś serwisu, ale kiedyś zapisaliśmy je w przeglądarce. Co ciekawe, nie każdy wie, że Chrome w ogóle posiada taką opcję.

Google Chrome to najpopularniejsza przeglądarka internetowa na świecie. Przez lata zaskarbiła sobie rzeszę zadowolonych klientów. Nie każdy z użytkowników jednak wie, jakie możliwości drzemią w produkcie Google'a. Ot, choćby zapis i możliwość podejrzenia loginów i haseł do odwiedzanych witryn.

Google Chrome: jak sprawdzić zapisane hasła?

W otwartej przeglądarce udajemy się do ustawień. W tym celu odnajdujemy ikonę z trzema kropkami w pionie, klikamy w nią. Następnie z listy wybieramy USTAWIENIA.

Google Chrome: menu więcej
Google Chrome: menu Ustawienia

Na nowym ekranie odnajdujemy zakładkę AUTOUZUPEŁNIANIE, klikamy lewym klawiszem myszki i przechodzimy do kolejnego ekranu. Tu klikamy w pole wyboru HASŁA.

Google Chrome: menu Autouzupełnianie
Google Chrome: menu Hasła

Poniżej na liście można będzie podejrzeć zapisane hasła do odwiedzonych witryn, wystarczy kliknąć w ikonę z okiem (POKAŻ HASŁO), po kliknięciu hasło do witryny pojawi się tuż obok.

Google Chrome: hasła zapisane w przeglądarce
Google Chrome: hasła zapisane w przeglądarce© dobreprogramy | Krzysztof Fiedor

Jak widać, w tym też miejscu możemy włączyć i wyłączyć zapisywanie haseł, a nawet uaktywnić automatyczne logowanie do witryn, które wymagają haseł.

Drugi sposób na dotarcie do zapisanych haseł wydaje się jeszcze prostszy. W przeglądarce, w pasku adresu wpisujemy: chrome://settings/passwords. Po zatwierdzeniu (np. klawiszem Enter) przejdziemy bezpośrednio do okna widocznego wyżej, gdzie będzie dostępna list witryn z zapisanymi hasłami.

Warto także pamiętać, że loginy i hasła do witryn możemy znaleźć na naszym koncie Google.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)