Google Cloud chce rozwijać infrastrukturę, ściąga specjalistę z Intela

Strona głównaGoogle Cloud chce rozwijać infrastrukturę, ściąga specjalistę z Intela
23.03.2021 10:11
fot. Pixabay
fot. Pixabay
bEasxFnq

Aby rozwinąć jeszcze bardziej infrastrukturę swojej chmury, Google postanowiło sięgnąć po znanego specjalistę w tej dziedzinie. Zgodnie z informacjami podanymi na oficjalnym blogu Google Cloud, do zespołu dołączył Uri Frank. Zajmie on stanowisko VP of Engineering do spraw projektowania układów serwerowych.

bEasxFmJ

Uri Frank posiada prawie 25 lat doświadczenia w projektowaniu i dostarczaniu niestandardowych procesorów. Firma liczy więc, że nowemu pracownikowi uda się zbudować światowej klasy zespół w Izraelu, który będzie w stanie wprowadzić innowacyjne rozwiązania. Google uważa, że przyszłość infrastruktury chmury rysuje się w jasnych barwach, ale jednocześnie technologia szybko się zmienia. Z tego też powodu nieustannie trwają prace nad sprostaniem wymaganiom obliczeniowym stawianym przez klientów na całym świecie.

Google twierdzi, że dotychczasowe rozwiązania architektoniczne przestają być już wystarczające. Z tego powodu, aby uzyskać wyższą wydajność i zużywać mniej energii, struktura wymaga jeszcze głębszej integracji z podstawowym sprzętem. Zamiast integrować komponenty na płycie głównej, Google chce zająć się projektowaniem SoC-ów.

Jak możemy się dalej dowiedzieć, w przypadku SoC-ów opóźnienie jest mniejsze, zaś przepustowość między różnymi komponentami jest zdecydowanie większa, przy jednoczesnym zmniejszeniu mocy i mniejszym koszcie w porównaniu ze standardowymi układami ASIC na płycie głównej.

bEasxFmL

Dotychczas firmie udało się opracować niestandardowe rozwiązania sprzętowe, od dysków twarde po przełączniki sieciowe i karty sieciowe. Można więc spodziewać się, że kiedy tylko nowemu VP uda się stworzyć zespół, Google będzie w stanie pochwalić się kolejnymi innowacjami z zakresu rozwiązań chmurowych.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEasxFnH