Google Cloud chce rozwijać infrastrukturę, ściąga specjalistę z Intela

Google Cloud chce rozwijać infrastrukturę, ściąga specjalistę z Intela

fot. Pixabay
fot. Pixabay
Karolina Kowasz
23.03.2021 10:11, aktualizacja: 23.03.2021 16:11

Aby rozwinąć jeszcze bardziej infrastrukturę swojej chmury, Google postanowiło sięgnąć po znanego specjalistę w tej dziedzinie. Zgodnie z informacjami podanymi na oficjalnym blogu Google Cloud, do zespołu dołączył Uri Frank. Zajmie on stanowisko VP of Engineering do spraw projektowania układów serwerowych.

Uri Frank posiada prawie 25 lat doświadczenia w projektowaniu i dostarczaniu niestandardowych procesorów. Firma liczy więc, że nowemu pracownikowi uda się zbudować światowej klasy zespół w Izraelu, który będzie w stanie wprowadzić innowacyjne rozwiązania. Google uważa, że przyszłość infrastruktury chmury rysuje się w jasnych barwach, ale jednocześnie technologia szybko się zmienia. Z tego też powodu nieustannie trwają prace nad sprostaniem wymaganiom obliczeniowym stawianym przez klientów na całym świecie.

Google twierdzi, że dotychczasowe rozwiązania architektoniczne przestają być już wystarczające. Z tego powodu, aby uzyskać wyższą wydajność i zużywać mniej energii, struktura wymaga jeszcze głębszej integracji z podstawowym sprzętem. Zamiast integrować komponenty na płycie głównej, Google chce zająć się projektowaniem SoC-ów.

Jak możemy się dalej dowiedzieć, w przypadku SoC-ów opóźnienie jest mniejsze, zaś przepustowość między różnymi komponentami jest zdecydowanie większa, przy jednoczesnym zmniejszeniu mocy i mniejszym koszcie w porównaniu ze standardowymi układami ASIC na płycie głównej.

Dotychczas firmie udało się opracować niestandardowe rozwiązania sprzętowe, od dysków twarde po przełączniki sieciowe i karty sieciowe. Można więc spodziewać się, że kiedy tylko nowemu VP uda się stworzyć zespół, Google będzie w stanie pochwalić się kolejnymi innowacjami z zakresu rozwiązań chmurowych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)