Google Docs coraz popularniejsze w firmach

Google Docs coraz popularniejsze w firmach

Wojciech Cybulski
21.09.2009 10:29

Rośnie konkurencja dla Microsoft i jego pakietu biurowego Office – jak wynika z analiz firmy IDC, dostarczane w modelu cloud computing oprogramowanie Google Dokumenty jest już szeroko stosowane w 20% firm.

Wynik ten jest wielkim sukcesem internetowego giganta, który dwa lata temu posiadał jedynie 5% udział w rynku biznesowym. Dziś jego internetowy pakiet biurowy jest powszechnie stosowany w firmach, które traktują Docs jako świetne uzupełnienie dla Microsoft Office.

Microsoft musi się spieszyć, jeżeli chce powstrzymać natarcie Google, kreujego Dokumenty nie jako uzupełnienie lecz alternatywę dla pakietu biurowego Microsoftu. Warto zaznaczyć, że Docs nie jest jedynym tego typu internetowym oprogramowaniem – o użytkowników szukających rozwiązań w modelu cloud computing walczy także pakiet biurowy Zoho i ThinkFree. Tymczasem Microsoft dopiero planuje udostępnić Internautom webowy pakiet Office.

Google stale pozyskuje nowych użytkowników i udostępnia im możliwość edycji dokumentów w trybie offline. Ponadto pakiet Docs daje sporo możliwości związanych ze współpracą i synchronizacją tworzonych plików. Jeżeli Microsoft nie chce dopuścić, by Google stale zyskiwało na tym rynku, musi jak najszybciej wejść do gry. powiedziała Melissa Webster, analityk IDC, komentując wyniki badań przeprowadzonych wśród 262 losowo wybranych firm.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)